Ponedeljak 03.05.2010.
20:10

Blekburn nadigrao Arsenala

Fudbaleri Blekburna pobedili su danas na svom terenu ekipu Arsenala u poslednjem meču 37. kola engleske Premijer lige.

Golove za Blekburn postigli su Dejvid Dan u 44. i Kris Samba u 68. minutu, dok je  jedini gol za goste dao je Van Persi u 14. minutu.

Iako su gosti prvi poveli, Blekburn je u nastavku uspeo da preokrene, a svoje loše veče opet je imao rezervni golman "tobdžija" Lukaš Fabijanski. Roversi su ovom pobedom izbio na desetu poziciju, dok je Arsenal ostao treći, i pred poslednje kolo ni jedna ekipa ne može da ugrozi njihov položaj na tabeli.

Vigan i Hal igrali su ranije danas odigrali bez pobednika, 2:2. Domaći su došli u vođstvo golom Mozesa u 30. minutu, ali su gosti izjednačili do kraja prvog dela meča pogotkom Atkinsona u 42. Vođstvo Halu doneo je Kulen u 64. minutu, ali je Vigan izjednačio u poslednjim trenucima utakmice pogotkom Gohurija.

Mrežu Vigana čuvao je srpski reprezentativac Vladimir Stojković, a njegova ekipa trenutno zauzima 15. poziciju, dok se Hal već oprostio od igranja u Premijer ligi naredne sezone.

Prvo mesto na tabeli drži Čelsi koji je nakon pobede u derbiju protiv Liverpula 0:2,  skupio 83 boda, dok je Mančester junajted trijumfom na gostovanju Sanderlendu osao na sa poenom manje, odnono na 82 boda.