Subota 13.06.2015.
21:45 >> 23:06h
Vestionline, Tanjug A

Ronaldo "pogurao" Portugal, Levandovski het-trik za četiri minuta

Portugal se oznojio, ali na kraju ipak savladao. Na gostovanju u Jerevanu izabranici Fernanda Santoša savladali su Jermeniju i na taj način praktično, ne i teoretski, obezbedili plasman na Evropsko prvenstvo.

Tanjug/AP
Umirio publiku: Kristijano Ronaldo

Jermenija - Portugal 2:3 (1:1).

Tvorac novog trijumfa ponovo je bio Kristijano Ronaldo, strelac het-trika, kojim je poništio fantastičan gol Markosa Pizelija iz slobodnog udarca za vođstvo Jermena.

Napadač madridskog Reala iskoristio je kikseve domaće odbrane i u razmaku od pola sata postigao sva tri gola.

Jermenija je pokušala da se vrati nakon crvenog kartona Tijaga u 62, ali sve što je uspela je da uvede neizvesnost golom Hjara Mkojana deset minuta kasnije.

Slično kao Ronaldo, i Robert Levandovski je sa tri gola "gurnuo" selekciju Poljske korak bliže ka Evropskom prvenstvu posle ubedljive pobede nad Gruzijom - 4:0 (0:0).

Ofanzivac minhenskog Bajerna je u poslednjih četiri minuta postigao tri gola, a u strelce se prethodno upisao Arkadijuš Milik.

U meču iste grupe Republika Irska i Škotska remizirali su u britanskom derbiju. Irci su poveli pogotkom Valtersa iz ofsajd pozicije u finišu prvog dela igre, ali je Melouni izjednačio rezultat.

Grupa D
Poljska - Gruzija 4:0 (Milik 62, Levandovski 89, 90+2, 90+3)
Republika Irska - Škotska 1:1 (Valters 38. - Melouni 47)
Gibraltar - Nemačka 0:7 (Širle 28, 65, 71, Kruze 47, 81, Gundogan 51, Belarabi 57)