0
Subota 06.06.2015.
20:06 >> 23:20h

Barsa šampion Evrope!

Barsa je na krovu Evrope! U finalu Lige šampiona, Katalonci su u fenomenalnom meču na Olimpijskom stadionu u Berlinu pobedili Juventus 3:1 i u ovoj sezoni osvojili sve što je moglo da se osvoji (triplu krunu).

Reuters
"Leteći" Urugvajac ugrizao i "staru damu"

Ljubitelji fudbala imali su priliku da gledaju maestralnu utakmicu, sa kojom je stavljena tačka na ovu klupsku sezonu na Starom kontinentu. Barsa je bila bolji rival većim delom meča, imala terensku incijativu, više šansi, pa je zasluženo skinula Reala sa trona Evrope.

Ključan je bio gol Luisa Sureza u 68. minutu u jeku inicijative i dobre igre "stare dame". Mesi je krenuo u solo akciju, šutirao, Bufon samo odbio loptu na nogu Urugvajca, koji je "ugrizao" Torineze.

Reuters
Slavlje Katalonaca posle gola Nejmara

U poslednjim trenucima meča - šlag na tortu Katalonaca. Igrao se sedmi minut suidjske nadoknade kada je Nejmar iz kontre postavio konačan rezultat - 3:1.Sudije Četkin je onda označio kraj susreta, za veliko slavlje Barse, koja je posle Primere i Kupa kralja stigla i do trofeja Lige šampiona, na oproštaju legende kluba Ćavija Ernandeza, koji je odigrao poslednjih 20-ak minuta.

Barsa je iz prve prave akcije, preko sjajnog Ivana Rakitića, stigla do vođstva. Mogli su Katalonci i do drugog gola. Imali su Mesi, Nejmer i Suarez mnogo šansi, ali je Morata u 55. minutu vratio utakmicu na početak.

OVDE pogledajte foto galeriju sa finalu u Berlinu!

Međutim, snaga Katalonaca i probuđeni Mesi u poslednjih 25 minuta doneli su šampionu Španije novu krunu, posle vladavine pod vođstvom Pepa Gvardiola. Titula stiže na "Nou Kamp". Barselona je bila dominantna tokom cele sezone i zasluženo stigla do krova Evrope.

Za najboljeg igrača susreta proglađen je Andres Inijesta.

90+7. minut - GOOOL NEJMAR JE REŠIO PITANJE POBEDNIKA - 3:1! GOTOVO JE, BARSA JE ŠAMPION EVROPE!

90+2. minut - Opet je Tevez pokušao, ali slabo je to za nemačkog golmana.
90+1. minut - Igraće se još pet minuta.
89. minut - Markizio šutira, ali Ter Štegen odbija loptu u korner.
87. minut - Juve je bio u šansi, ali se Pereira spetljao u ključnom trenutku.
86. minut - Suarez se žali na povredu, Barsa sve bliže titulu, odnosno triploj kruni!
84. minut - Suarez je pokušao volejem, ali slabo je to bilo. Alegri ubacuje Ljorentea, poslednjeg aduta.
82. minut - Pike je imao fenomenlnu šansu, ali je šutirao preko gola posle maestralne asistencije Rakitića.
80. minut - Mesi se spetljao u dobroj prilici da reši pitanje pobednika.
79. minut - Pogba je bio najviši posle kornera, ali je šutirao iznad gola.
77. minut - Mesi je pokušao iz slobodnog udarca, ali preko gola. Ulazi Ćavi umesto Inijeste.
75. minut - Kiks golmana Barse Ter Štegena, ali puno sreće za Katalonce. Nejmar je imao novu šansu. Sjajan meč u Berlinu.
71. minut - Nejmar je postigao gol, ali je poništen zbog igranja rukom Brazilca. Dobra odluka sudije iz Turske. Na ponovljenom snimku videlo se da je lopta udarila u ruku "karioku".

68. minut - Juventus mnogo bolji u poslednjih 15 minuta, sada visi gol Barse. Pogba je opet pao, ali nema penala. GOOOOL, Luis Suarez opet dovodi Barsu u vođstvo. Mesi je bio u kontri, solo akcijom je stigao do ivice šesnaesterca, šutirao, Bufon je odbio loptu, koja je stigla do Urugvajca za 2:1.

65. minut - Pogba pokušava iz daljine, ali je Ter Štegen na pravom mestu i lako hvata loptu.
64. minut - Inijesta je pokušao da doda loptu Suarezu, ali je Bufon stigao pre Urugvajca.
63. minut - Tevez je imao sjajnu priliku, ali je šutirao preko gola. Odličnih 10 minuta Juventusa.
59. minut - Gol je dao krila Torinezima, koji kidišu na gol Barse. Katalonci šokirani primljenim golom. Sjajan meč u Berlinu.

55. minut - GOOOOL, Morata doneo izjednačenje u jeku nadmoći Barse. Lihtštajner je dodao loptu Tevezu, koji šutira sa 10- ak metara. Ter Štegen odboija loptu na nogu Špancu koji matira nemačkog golamana.

51. minut - Ples Katalonaca, Mesi je imao šansu, ali šutira pored gola. Juve nemoćan. Visi gol Bufona.
49. minut - Opet Suarez preti, ali pored gola. Barsa moćna na startu drugog poluvremena.
48. minut - Nova šansa za Suareza, posle brze kontre 5-3, ali je Urugvajac bio sebičan.
47. minut - Suarez pada, ali ništa od penala za Barsu.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Barsa bolja, konkretnija, vodi 1:0
45. minut - Mesi je pokušao da se ušeta u gol, ali je odrbrana "dame" upsela da ga zaustavi.
44. minut - Opet je Suarez u prilici, ali mu je Mesi dao visoku loptu. S druge strane, Markizio pokušava, ali pravo u Ter Štegena.
41. minut - Pol Pogba je dobio žuti karton zbog oštrog faula nad Mesijem.
39. minut - Solo akcija Suareza, ali njegov šut otišao je tik pored stative Bufona. Katalonci konkretniji u završnici. Nova šansa za Urugvajca, ali ostaje samo 1:0 za Barsu.
38. minut - Barsa napada, ali nema opasnosti. Mesi zasad neprimetan.
35. minut - Pol Pogba je pao u šesnaestercu Barse, ali Turčin ne sudi penal. Protesti Torineza, ali Čakir je neumoljiv. Čini se da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.
33. minut - Barsa opet ima terensku inicijativu, čuva loptu na sredini terena. Juve ne može da napravi pritisak. Srednji red Barse zasad odnosi pobedu.
31. minut - Zatišje poslednjih minuta posle furioznog starta.
27. minut - Nejmar šutira, ali slabo, Bufon je siguran.
25. minut - Juve bolji u poslednjih nekoliko minuta. Opasni napadi preko Teveza i Morate, ali nema još izgledne šanse za "staru damu".
23. minut - Tevez pokušava, ali lopta je otišla pored gola. Juve još bez šuta u okvir gola Ter Štegena.

21. minut - Barsa tražila penal, ali Turčin nije svirao igranje ruke Barzaljija.

20. minut - Maskerano je u poslednjem trenu izbio loptu koja je išla ka Tevezu. Juve preti izu kontri, ali nema opasnosti zasad po golmana Ter Štegena.
16. minut - Barsa mnogo bolja, ne čuva prednost, već napada, da postigne i drugi pogodak. Vidal je nervozan. Mogao bi Čileanac uskoro da dobije i drugi žuti karton.

13. minut - Velika šansa za Barsu. Alvešov šut je sjajno odbranio Bufon.

11. minut - Arturo Vidal je prvi dobio žuti kartona na meč. Sjajan tempo meča. Uživanje!
9. minut - Šansa za Barsu, Nejmar sa 16 metara tik iznad gola. Fenomenalna utakmica u Berlinu.
8. minut - Juventus u napadu, Vidal šutira sa 20-ak metara, ali preko gola.

4. minut - GOOOOL, Ivan Rakitić je doveo Barsu u vođstvo. Sjajna akcija Nejmara i Inijeste, a Hrvatu nije bilo teško da sa 7-8 metara matira Bufona. Kakav početak meča!

2. minut - Karlos Tevez je uputio prvi šut na gol Barse, ali nema opanosti. Juve je krenuo žesotko, ofanzivno.
1. minut - Utakmica je počela. Fenomenalna atmosfera u Berlinu. Navijači Juventusa glasniji pre početka meča.

SASTAVI TIMOVA

JUVENTUS: Bufon, Evra (od 89. Konan), Barzalji, Bonući, Lihtštajner, Markizio, Pirlo, Pogba, Vidal (od 79. Pereira), Tevez, Morata (od 85. Ljorente).

BARSELONA: Ter Štegen,  Alba, Maskerano, Pike, Alveš, Buskets, Rakitić (od 90+2. Matje), Inijesta (od 77. Ćavi),  Nejmar, Mesi, Suarez (od 90+5 Pedro).