0
Subota 01.05.2010.
20:31

Žigić sa dva komada 'potopio' Espanjol

Fudbaleri Valensija savladali su na "Mestalji" ekipu Espanjola rezultatom 2:0 (0:0) u 35. kolu španske Primere, a oba gola za "slepe miševe" postigao je srpski reprezentativac Nikola Žigić.

Žigić je u drugom poluvremenu zamenio najboljeg strelca domaćih, Davida Vilju, a treneru Unaju Emeriju odužio se za ukazano poverenje na najbolji mogući način, golovima u 62. i 75. minutu.

Srpskom gorostasu ovo je bio treći gol u Primeri (dva u kupu), a zanimljivo je da je strelac bio baš protiv Espanjola, i to na otvaranju sezone.

Trener Valesnije Unaj Emeri, nije preterano hvalio fudbalskog reprezentativca Srbije, mada nije mogao a da ne prizna da je upravo visoki napadač, primakao njegovu ekipu plasmanu u Ligu šampiona.

„Sa Žigićem u ekipi mi delujemo malo sporije, ali sa druge strane dobijamo na završnici, postajemo opasniji u napadu i imamo bolje šanse da postignemo gol. On nam je mnogo puta doprinosio važnim pogocima, ali je njemu teško naći mesto (u formaciji 4-5-1), kada igra David Vilja. Ipak, i Vilja mora nekada da odmori. Da se razumemo, Nikola je već godinama primer kako treba da se ponaša igrač“, rekao je Emeri posle meča.

Fudbaleri Barsleone pobedili su večeras na "Madrigalu" domaći Viljareal rezultatom 4:1 (3:0).

Dva gola za Katalonce postigao je Argentinac Leo Mesi u 19. i 88. minutu, a po jedan su dali Ćavi 34. i Bojan Krkić u 42. minutu, dok je počasni gol za "žutu podmornicu" dao najbolji strelac ekipe Ljorente u 67. minutu.

Barselona tri kola pre kraja prvenstrva na čelu tabele ima četiri boda prednosti u odnosu na Real iz Madrida, koji u nedelju dočekuje Osasunu.

Ekipa Saragose je neočekivanom i minimalnom pobedom na meču 35. kola Primere u La Korunji golom Kolunge u 50. minutu, uspela da pobegne iz zone ispadanja španskog šampionata.

Saragosa je sada na 16. poziciji i ima 37 bodova, dva više od 18-plasirane Malage koja na svom terenu nije uspela da pobedi Sporting iz Hihona 1:1. Gosti su poveli golom Kamača u 44. minutu, a izjednačio je Saisedo desetak minuta pre kraja meča.

Fudbaleri Tenerifa su takođe napravili značaj pomak na tabeli pobedom nad Rasing Santanderom 2:1, a pretposlednji Valjadolid kojeg je nedavno preuzeo nekadašnji selektor Srbije Hoze Kamačo, nije uspeo do kompletnog plena protiv gostujućeg Hetafea 0:0.

Kserez koji je fenjeraš prve španske lige pobedio je Almeriju sa 2:1, a večeras Espanjol dočekuje Valensiju, dok lider Primere Barselona gostuje ekipi Viljareala.