Subota 01.05.2010.
18:04

Siti i Totenhem nastavljaju trku za Ligu šampiona

Fudbaleri Mančester sitija i Totenhema zabeležili su pobede u pretposlednjem, 37. kolu engleske Premijer lige i tako nastavili veliku borbu za četvrtu poziciju na tabeli, koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Totenhem je na svom "Vajt Hart Lejnu" pobedio Bolton minimalnim rezultatom i golom Toma Hadlstona u 38. minutu, dok je Siti na "Gradskom stadionu" u Mančesteru bio ubedljiv protiv Aston Vile sa 3:1.

Iako su gosti iz Birmingema prvi došli u vođstvo pogotkom Džona Kerjua, preokret "građana" usledio nakon furiozne završnice prvog poluvremena, golom Karlosa Teveza sa penala u 41, i Emanuela Adebajora u 43. minutu. Pobedu ekipi Roberta Manćinija obezbedio je Kreg Belami u finišu susreta.

Oba tima do kraja sezone imaju po dva meča, ali je Totenhem u prednosti jer je sakupio bod više od Sitija. Ipak, u zaostalom meču ekipa iz Mančestera dočekuje upravo Totenhem na svom stadionu, pa će ovaj meč u mnogome odlučiti o plasmanu na četvrtu poziciju i plasman u kvalifikacije Lige šampiona.

U meču bez rezultatskog značaja Stouk i Everton su odigrali bez golova, dok je novi drugoligaš Portsmut dobio kod kuće Vulverhempton sa 3:1.

U nedelju se u derbiju kola sastaju Liverpul i lider Čelsi, dok Mančester junajted gostuje Sanderlendu. Liverpul se današnjim trijumfom Totenhema praktično oprostio od borbe za četvrtu poziciju, tako da će fudbaleri Čelsija pokušati da iskoristi njihovu "apatiju" i pobedom stignu na korak od osvajanja titule šampiona.