0
Utorak 14.04.2015.
20:30

LŠ: Minimalac "stare dame", miroljubivo u Madridu

Na prve dve utakmice četvrtfinala Lige šampiona videli smo samo jedan gol, i to sa bele tačke. Juventus je pobedio Monako pogotkom Artura Vidala, dok u bici za Madrid, nije bilo pogodaka u duelu Atletika i Reala na "Vinsente Kalderonu".

Mnogo borbe i trčanja, malo lepote: Duel Marija Suareza i IskaŽ

Očekivao se fajterski meč u Madridu, ali su oba velikana razočarala. I Dijego Simeone i Karlo Anćeloti su taktizirali, kao da su igrali na 0:0. U prvom poluvremenu bio je bolji u Real, u nastavku Atletiko. U finišu susreta, "jorgandžije" su mogle do gola, ali je Kasliljas bravuroznom intervencijom spasao svoj tim posle gužve u šesnaestercu "kraljevskog kluba". U prvih 45 minuta najbolji pojedinac meča bio je slovenački golman Oblak. Srpski sudija Milorad Mažić odlično je obavio posao na "Vinsente Kalderonu".

Na "Juventus areni" žestok otpor Monaka. Juve je ostvario minimalnu prednost zahvaljujući nespretnoj intervenciji iskusnog štopera "kneževa" Karvalja, koji je u 56. minutu srušio Moratu, a sa bele tačke siguran je bio Čileanac Arturo Vidal, za prednost "stare dame" pred revanš u Monte Karlu.

90+2. minut - Gotovo se obe utakmice. Samo jedan gol. Juventus je pobedio 1:0, dok su u Madridu mreže mirovale.

87. minut - Tores traži penal, ali Mažić samo odmahuje rukom.

70. minut - U Madridu oprezno sa obe strane, kao da obe ekipe čuvaju 0:0. Milorad Mažić sudi bez greške.

57. minut - GOOOOL u Torinu, Juventus vodi. Vidal je siguran sa bele tačke. Karvaljo je srušio Moratu, a sudija je pokazao na penal.

49. minut - Arda Turan je pokušao glavom, ali lopta ide pored gola Kasiljasa. Domaćin je krenuo furiozno u nastavku meča.
45+1. minut - Završena su prva poluvremena. Nema golova u Madridu i Torinu.
43. minut - Geret Bejl je imao odličnu šansu za Real, ali je opet Oblak sjajno intervenisao.
36. minut - Real bolji, Marselo je odlično šutirao, ali je Oblak spasio gol Atletika.
30. minut - Juve napada, ali ne uspeva da probije bunker "kneževa". Na "Vinsente Kalderonu" nema uzbuđenja. Real za nijansu bolji, ali zasad bez prilike za gol na obe strane.
20. minut - Nema još golova u Torinu i Madridu.
11. minut - Preti i Monako. Fereira je bio u prilici, ali je Bufon sjajno intervenisao. U Madridu zasad nema uzbuđenja.
6. minut - Juventus napada od prvog minuta. Tevez je imao najbolju šansu, opalio je sa 20-ak metara, ali je Subašić bio siguran na golu Monaka.
2. minut - Karvahal je imao prvu priliku za Real, ali je Slovenac Oblak siguran na golu "jorgandžija".
1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Torinu.

SASTAVI TIMOVA

ATLETIKO: Oblak, Huanfran, Miranda, Godin, Sekuera, Gabi, Suarez, Koke, Turan, Mandžukić, Grizman.

REAL: Kasiljas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kros, Modrić, Rodrigez, Ronaldo, Benzema, Bejl.

JUVENTUS: Bufon, Lihtštajner, Bonući, Kjelini, Evra, Vidal, Markizio, Pirlo, Pereira, Morata, Tevez.

MONAKO: Subašić, Ragi, Karvaljo, Abdenur, Kurzava, Fabinjo, Kondogbija, Mutinjo, Martial, Dirar, Fereira.