Subota 04.04.2015.
18:32
Tanjug A

Junajted treći, "sveci" padaju

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na "Old Trafordu" ekipu Aston Vile sa 3:1 (1:0), u utakmici 31. kola Premijer lige.

Tanjug/AP
Blistao: Ander Erera

Junak meča za Junajted bio je Ander Erera, koji je postigao golove u 43. i 91. minutu, dok je spektuakularan pogodak u 79. minutu postigao Vejn Runi posle sjajnog prijema i volej udarca.

Minut kasnije jedini gol za goste postigao je Beneteke.

Izabranici Luja van Gala nisu briljirali, imali su veći posed lopte i inicijativu, ali su osvojili nova tri boda i pretekli na tabeli trecehpalisrani Mančester Siti, koji u ponedealjak gostuje Kristal Palasu.

U ostalim mečevima Everton je minimalnim rezultatom pobedio Everton, Svonsi je kod kuće bio bolji od Hala (3:1), dok je Kvins Park Rendžers ubedljivo savladao na gostovanju Vest Bromvič Albion (4:1).

Rezultati i strelci 31. kola:
Everton - Sautempton 1:0 (Jaglika 16)
Lester - Vest Hem 2:1 (Kambjaso 12, King 86 - Kujute 32)
Mančester Junajted - Aston Vila 3:1 (Erera 43, 90+1, Runi 79 - Benteka 80)
Svonsi - Hal 3:1 (Ki Sung-Jong 18, Gomis 37, 90+1 - Mekšejn 50)
Vest Bromvič - Kvins Park Rendžers 1:4 (Aničebe 58 - Vargas 15, Ostin 37, Zamora 43, Barton 90+6)