0
Nedelja 22.03.2015.
14:52 >> 17:11h

Premijer liga: Tata Mata srušio Liverpul, bruka Džerarda i Škrtela

U najvećem derbiju Engleske, Mančester Junajted je pobedio Liverpul na "Enfildu" 2:1. Junak utakmice bio je dvostruki strelac Huan Mata, koji je postigao oba gola za "crvene đavole". Domaćin je utakmicu završio sa devetoricom jer su isključeni Stiven Džerard i Martin Šrktel.

Mata rutinski prevario Minjolea za prvi gol Mančester Junajteda

Četa Luja van Gala nadigrala je komšije i pravo je čudo kako rezultat nije bio ubedljiviji za Mančester Junajted. Gosti su dominirali u prvih 45 minuta, a odmah na startu nastavka isključen je kapiten Liverpula Stiven Džerard, koji je bezobrazno startovao na Andresa Ereru. Sudija mu je pokazao put u svlačionicu. Mata je brojčanu prednost iskoristio i činilo se da će "đavoli" lako da dobiju meč, ali je nadu "redsima" vratio Danijel Staridž, golom u 69. minutu.

Domaćin je pokušao sa desetoricom da stigne do izjednačenja, ali nije uspeo. U sudijskoj nadoknadi, Vejn Runi nije iskoristio penal (Minjole je pročitao napadača tima sa "Old Traforda"), a u poslednjim trenucima susreta isključen je i Martin Škrtel, posle divljačkog starta nad golmanom gostiju Davidom de Heeom.