0
Nedelja 25.04.2010.
22:52

Hetafe porazio Sevilju u goleadi

U izuzetno uzbudljivom meču Hetafe je pobedio Sevilju rezultatom 4:3, čime je ugrozio šanse ovog kluba da osvoji četvrtu poziciju i naredne sezone učestvuje u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Pogotke za domaći tim Hetafea dali su Gonzalez u 17, Leon u 59. i Moral u 76. i Pareho u 90. minutu iz penala. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Brazilac Luis Fabijano u 33. i 61. minutu, kao i Frederik Kanute u 38.

Sevilja je trenutno na petom mestu sa 54 boda, dva manje od Majorke koja nije uspela da nastavi niz pobeda na Balerima, jer je odigrala samo nerešeno sa gostujućom ekipom Malage 1:1.

U borbu za četvrtom pozicijom još uvek može da se uključi Viljareal, koji posle pobede u Santanderu rezultatom 1:2, skupio 52 boda. Domaćin je prvi poveo preko Kanalesa, ali je "žuta podmornica" do kraja meča trijumfovala golovima Godina i Nilmara.

I fudbaleri Atletika pobedili su večeras i to u Madridu ekipu Tenerifa rezultatom 3:1. Madridski klub je do trijumfa stigao golovima Salvija u 11. i 31. minutu, dok se jednom u listu strelaca upisao Serhio Aguero u 78. minutu. Jedini gol za goste postigao je Martinez u 61. minutu.

Ekipa Espanjola zabeležila je minimalnu pobedu na gostovanju Almeriji, a izuzetno važan trijumf u borbi za opstanak ostvario je Valjadolid na gostovanju Hihonu 0:2. Tim Havijera Klementea ima 32 boda, i samo dva poena ih dele od zone spasa.

Na tabeli španske Primere i dalje vodi Barselona koja je u subotu pobedila Kserez sa 3:1, a drugom mestu je Real koji je juče slavio na gostovanju Saragosi rezultatom 1:2.