0
Sreda 18.03.2015.
20:36

LŠ: Tevez razbio "milionere", Barsa rutinski

Barselona i Juventus poslednji su četvrtfinalisti Lige šampiona. Katalonci su i u revanšu pobedili Mančester Siti 1:0 (u prvom meču na "Etihadu" bilo je 2:1), pa je i poslednja nada Engleza raspršena da će imati predstavnika među osam najboljih ekipa Starog kontiennta. Jedini gol na utakmici delo je Ivana Rakitića, u 31. minutu, posle maestralne asistencije Lionela Mesija.

Slavlje fudbalera Juventusa posle gola Karlosa Teveza

Junak utakmice bio je golman "građana" Hart, koji je skinuo bar pet-šest zicera Mesiju, Nejmaru, Suarez i drugovima. Barselona je dominirala, stvarala šanse, ali umalo su kažnjeni u 77. minutu, kada je dosuđen penal za Siti. Pike je faulirao Aguera, Argentinac je uzeo loptu, ali je Ter Štegen odbranio njegov udarac i tada je ugašena i poslednja nada "građana" da mogu da iznenade Barsu.

U drugom meču večeri - rapsodija Juventusa. "Stara dama" je razbila Borusiju u Dortmundu 3:0, a junak meča bio je Karlos Tevez. Aregntinac je postigao dva pogotka i asistirao Alvaru Morati za drugi gol Torineza. Već na startu "hladan tuš" za četu Jirgena Klopa, kada je u trećem minutu Tevez fenomenalnim šutem sa 25 metara matirao Vajdenfelera. U nastavku susreta, domaćin je napadao, ali jalovo, dok su gosti iz kontri lako nalazili put do mreže "milionera".

Žreb za četvrtfinale Lige šampiona je u petak, a Srbije je ostala bez ijednog fudbalera u završnici najjačeg klupskog takmičenja. I posle neko da kaže da naši igrači igraju u najboljim klubovima Evrope....

90+3. minut - Završena su utakmice. Barselona i Juventus lako su se plasirali u četvrtfinale.
89. minut - Hart je spasio Siti težeg poraza. Mesi je imao veliku šansu, ali je Englez odličan na golu "građana".

79. minut - GOOOL, Tevez "overava" Borusiju. 3:0 za Juventus. Rapsodija Argentinca i "stare dame".

78. minut - PENAL za Siti. Ter Šteger je odbranio udarac Agueru.

70. minut - GOOOL, Morata za 2:0 Juventusa. Torinezi su u četvrtfinalu. Tevez je uposlio Španca, kome nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu.

64. minut - Siti je mogao da izjednači, ali su se gosti spetljali u šesnaestercu Barse. S druge strane, Mesi je mogao da zapečati sudbinu Engleza, ali je Hart spasio mrežu.
63. minut - Luis Suarez je bio u dobroj prilici za gol, ali je šutirao u spoljni deo mreže. Ostaje 1:0 za Barsu. U Dortmundu, Juventus sigurno drži minimalno vođstvo.
58. minut - Kun Aguero je umalo iskoristio grešku Ter Štegena. Šutevi Kolarova iz daljine su jedina opasnost za gol Barselone.
50. minut - Barselona i dalje dominantna. U Dortmundu, jalovi napadi "milionera".
45+1. minut - Završena su prva poluvremena u Barseloni i Dortmundu.
42. minut - Mesi i Suarez su imali nove šanse za Barsu, ali ostaje samo 1:0. Siti bezopasan.

31. minut - GOOOOL, Ivan Rakitić dovodi Barselonu u vođstvo. Sjajna akcija Katalonaca. Lionel Mesi je fenomenalno uposlio Hrvata, koji lobuje Harta.

30. minut - Borusija napada, ali jalovo. Na "Nou Kampu" Barsa nadmoćnija, ali nema pogodaka.
19. minut - Aleksandar Kolarov je oprobao šut sa 25 metara, ali je Ter Štefen bio dobro postavljen.
17. minut - Lionel Mesi je izveo slobodan udarac, ali je lopta završila tik iznad gola Harta.
15. minut - U Dortmundu domaćin napada, ali je "stara dama" konkretnije. Priliku za drugi gol imao je Lihtštajner, ali je Vajdenfeler odbranio njegov šut.
14. minut - Prvi opasni napada Mančester Sitija. Gosti traže penal, ali nema ništa od toga.
12. minut - Barselona mnogo opasnija na startu meča. Gosti kao da nemaju zaostatak iz prvog meča.
6, minut - Velika prilika za Barselonu. Nejmar je pogodio stativu. Sreća za "građane".

3. minut - GOOOOL, Vodi Juventus, prelep gol Karlosa Teveza. Loša intervencija odbrane "milionera".

1. minut - Počele su utakmice u Dortmundu i Barseloni

BARSELONA: Ter Štegen, Alveš, Pike, Metju, Alba, Maskerano, Rakitić, Inijesta, Mesi, Suarezt, Nejmar.

MANČESTER SITI: Hart, Sanja, Demikelis, Kompani, Kolarov, Fernandinjo, Ture, Nasri, Milner, Silva, Aguero.

BORUSIJA DORTMUND: Vajdenfeler, Papastopulos, Subotić, Humels, Šmelcer, Bender, Gundokan, Kampl, Mihtarijan, Obemejang, Rojs.

JUVENTUS: Bufon, Lihtštajner, Kjelini, Bonući, Evra, Markizio, Pogba, Vidal, Pereira, Morata, Tevez.