0
Subota 24.04.2010.
17:44 >> 21:26h

Bajernu samo bod, Herta ispala

Fudbaleri minhenskog Bajerna odigrali su samo 1:1 protiv Borusije u Menhengladbahu, čime su dozvolili Šalkeu da se izjednači na vrhu tabele, dva kola pre kraja šampionata.

Bajern je bio u rezultatskom minusu golom Marka Rojsa u 60. minutu, ali je veteran Miroslav Klose uspeo da izjednači u 73. Kiks Bavaraca na najbolji način je iskoristio Šalke, koji je golom Hajka Vestermana dva minuta pre kraja došao do 64. boda u prvenstvu, koliko ima i Bajern.

Međutim, tim iz Minhena je i dalje lider zbog bolje gol-razlike. Sa druge strane, ovim porazom Herta je praktično izgubila sve šanse za opstanak, pošto dva kola pre kraja zaostaje pet bodova za timom koji je prvi van opasne zone.

Vredne pobede u borbi za trećim mestom i plasmanom u Ligu šampiona ostvarili su Bajer iz Leverkuzena i Borusija iz Dortmunda. Leverkuzen je na domaćem terenu imao lak posao protiv slabašnog Hanovera 3:0, a dvostruki strelac bio je Štefan Kisling. Upisao se još Kaplan, dok je junak trijumfa Dortmunda u Nirnbergu 3:2, bio trostruki strelac Lukas Barios. Golovi Franca i Ajglera nisu uspeli da obezbede bar bod domaćem timu.

U najuzbudljivijem meču, Majnc i Ajntraht odigrali bez pobednika 3:3. Vodili su gosti iz Frankfurta 2:0 posle 20 minuta golovima Aleksa Majera, ali su domaći uspeli da dođu do izjednačenja preko Bancea i Šimaka do 56. minuta. Korkmaz je potom doveo Ajntraht u novo vođstvo, a konačnih 3:3 postavio je Bance.

U poslednjem subotnjem meču fudbaleri Verdera iz Bremena pobedili su Keln rezultatom 1:0. Odlučujući gol postigao je kapiten Torsten Frings u poslednjim trenucima meča sa penala. Prethodno je Džeromel napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, zbog kojeg je i isključen. Za "jarčeve" je 80 minuta sasvim solidno odigrao Zoran Tošić.

Ovim trijumfom, Verder se vratio na treće mesto, koje ga naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.