0
Subota 24.04.2010.
18:40 >> 23:20h

Kleo sa dva gola popeo Partizan na "+4"

Fudbaleri Partizana pobedili su Metalac na domaćem terenu rezultatom 3:1 (2:0) u meču 26. kola Jelen Superlige i tako uvećali svoju prednost na tabeli na četiri boda u odnosu na Crvenu zvezdu.

Od samog starta meča Partizan je nametnuo svoj ritam igre i već u 18. minutu bilo je 1:0 na semaforu. Strelac je bio Kleo. Samo šest minuta kasnije Brazilac je povećao vođstvo "crno-belih" na 2:0, a njemu je to bio 12. gol u srpskom šampionatu.

U nastavku susreta, dvostruli strelac Kleo je asistirao Dijari u 53. minutu za prednost od 3:0, da bi počasni gol za goste postigao Pavlović u zaustavnom vremenu na stadionu u Humskoj.

Partizan sada ima 66 bodova, četiri više od Zvezde, koju u nedelju očekuje meč sa Hajdukom u Kuli.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević nije krio oduševljenje igrom njegovih igrača.

"Od kada sam na klupi Partizana, ovo je najbolja igra koju smo prikazali. Mislim da je publika mogla da vidi dobar fudbal, i da je uživala u igri 'crno-belih'. Ovo je otprilike ono čemu težim. Igrali smo veoma brzo, a nije bilo lako da pobedimo Metalac koji je bio hit prolećnog dela šampionata", rekao je Stanojević.

Sa druge strane, trener Milanovčana Nenad Milovanović nije bio nezadovoljan.

"Došli smo da se nadigravamo sa Partizanom. Bili smo potpuno rasterećeni, a do opstanka u ligi deli nas još samo jedan bod. Primetio sam da je Partizan u poslednje vreme dosta ubrzao igru", rekao je Milovanović.

Fudbaleri Vojvodine pocepali su mrežu Jagodine, pošto su im u Novom Sadu zabili čak četiri komada, a od "ćurana" su primili samo jedan gol. Domaćin je furiozno krenuo protiv gostiju i već nakon pola časa igre bilo je 3:0 za "Vošu". Posebno je bio lep treći gol, koji je postigao Mario Đurovski tako što je lobovao golmana Janoševića.

Gosti su uspeli samo da smanje rezultat u drugom poluvremenu na 3:1, ali je Dušan Tadić 15 minuta pre kraja utakmice zapečatio sudbinu Jagodine. Vojvodina je osvojila 40 bodova u šampionatu i nalazi se na petom mestu domaćeg šampionata.

OFK Beograd je pobedom u Ivanjici nad Javorom rezultatom 1:0 se vratio na treće mesto na tabeli sa jednim bodom više od Spartaka. Strelac pobedonosnog gola bio je Marković u 15. minutu utakmice.

Borac je u Čačku minimalnom pobedom nad Mladim radnikom došao do čitavog bodovnog plena, a strelac je bio Nikodijević u 24. minutu meča, dok su BSK i Napredak podelili bodove na Karaburmi - 1:1. Kruševljani su povelu preko Pavlovića u 24. minutu, a domaćin je do izjednačenja stigao u drugom povremenu golom Đukića.

Fudbaleri Spartaka slavili su u premijernom meču 26. kola Jelen Super lige u Subotici nad slabašnim Radom minimalnim rezultatom 1:0.

Nakon polučasovne uspavanke i malo zanimljive igre u 40. minutu, nekako iznenada, Subotičani su stigli do gola. Siniša Stevanović je centrirao sa desne strane, odlični Ubiparip na prvoj stativi pobegao čuvarima i matirao Borjana. Tako je Spartak posle prve šanse poveo, a kasnije se ispostavilo i pobedio.

U drugom poluvremenu Rad je bio opasniji, mada je Spartak mogao i da poveća prednost. Najbolju šansu za "građevinare" imao je Kaluđerović, ali je Jovanić sjajno intervenisao, dok je Ubiparip u dva navrata bio neprecizan.