0
Sreda 25.02.2015.
20:43 >> 01:25h

LŠ: Monako demolirao "tobdžije", Atletiko pao u Leverkuzenu

Nove muke za Arsena Vengera! Monako je demolirao Arsenal na "Emiratima" 3:1 u prvom susretu osmine finala, pa je engleski klub na pragu ispadanja iz Lige šampiona.

Reuters
Veteran razbio Arsenal: Dimitar Berbatov, napadač Monaka

Kola domaćina krenula su nizbdro krajem prvog poluvremena kada je Kondogbija šutirao sa 30 metara, lopta je udarila u Mertesakera, prevarila je Ospinu i završila u mreži. Posle toga, Arsenal je krenuo na sve ili ništa, Velbek i Žiru su imali velike šanse, ali lopta nije htela u gol. Tračak nade, "tobdžijama" je doneo Oksled Čembrlen pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade, ali je tačku na pobedu Moanka stavio rezervista Fereira u poslednjim trenucima utakmice.

U drugom meču, Bajer je nadigrao vicešampiona Evrope Atletiko 1:0. "Jorgandžij" nisu ličile na ekipu koja je pre 15-ak dana razbila Real. "Farmaceuti" mogu da žale što u Madrid ne idu sa većom razlikom. Jedini strelac na meču bio je Hakan Čalhanoglu, koji je sjajnim udarcem u 57. minutu doneo minimalnu prednost nemačkom timu.

Reuters
Trenutak odluke: Hakan Čalhanoglu matira golmana "jorgandžija" Moju

Gosti su poslednjih 15 minuta igrali sa igračem manje posle isključenja Tijaga. Četa Dijega Simeone onda se povukla, dok ni fudbaleri Bajera nisu jurišali na drugi gol, pa rezultatom mogu da budu zadovoljni i jedni i drugi.

90+4. minut - GOOOL - Monako iz kontre zakucao Arsenal, 3:1 za goste, strelac Fereira.

90+1. minut - GOOOL - Oksled Čembrlen lepim šutem sa ivice šesnaesterca smanjuje na 2:1 i daje nadu Arsenalu.

76. minut - Tijago je isključen zbog dva žuta kartona. Atletiko će u poslednjih 15-ak minuta da igra sa desetoricom.
75. minut - Poništen je gol Atletika zbog ofsajda.
64. minut - Kakva šansa za Arsenal? Ali Volkot i Velbek nisu uspeli da uguraju loptu u mrežu Monaka.

57. minut - GOOOL - Bajer vodi 1:0 protiv Atletika. Fenomenalan gol Čalhanoglua na asistenciju Belarabija.

54. minut - GOOOL - Novi šok na "Emiratima". Golom Dmitrija Berbatova Monako u Londonu vodi 2:0 protiv Arsenala. Venger zanemeo. Sjajna kontra "kneževa".

52. minut - Arsenal napada u nastavku, ređaju se uzbuđenja prd golom Subašića, ali hrvatski čuvar mreže i dalje odoleva.
45+3.minut - Prva šansa za Atletiko, ali Leno sjajno brani šut Tijaga.
45. minut - Novi pokušaj Leverkuzena, ali nema golova. Mnogo bolja igra domačih fudbalera, ali nisu nagrađeni za trud u prvih 45 minuta.
42. minut - Trener Atletika Dijego Simeone je mora da izvrši već dve prinudne izmene zbog povreda Siguere i Nigeza.

38. minut - GOOOL - Vodi Monako u Londonu. Strelac Kondogbia, koji je šutirao sa 30 metara, a lopta udarila u Mertesakera i prevarila Ospinu.

33. minut - Aleksis Sančez je bio u šansi, ali šutira slabo - preko gola.
28. minut - Nova šansa za Bajer, Belarabi je bio u prilici, ali je Moja bio na pravom mestu. Atletiko se brani, bezopasna četa Čola Simeonea.
26. minut - Bajer Leverkuzen pogađa prečku. Domaćin bolji, ali nema golova.
22. minut - Žiru je imao priliku za Arsenal, ali njegov šut glavom završio je pored gola Subašića. Dobro se brane "knaževi" iz Monaka.
15. minut - Bajer je u naletu, Drmić preti, ali odbrana "jorgandžija" i dalje odoleva.
7. minut - Domaćini aktivniji na startu meča, ali nema golova zasad.
1. minut - Počele su obe utakmice večerašnjeg programa.