0
Petak 13.02.2015.
20:13

Katai i Jović za pobedu Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su novu pobedu na pripremama. Savladana je ekipa Sarbrikena rezultatom 2:1 (0:0), a golove za crveno-bele postigli su Luka Jović i Aleksandar Katai.

fkcrvenazvezda.rs
Pogodio mrežu: Luka Jović

Vrlo malo toga viđeno je u prvom poluvremenu. Sabriken je zapretio samo jednom, nakon greške našeg golmana koju je potom sam i ispravio. Najagilniji u redovima Crvene zvezde bio je kapiten Mihailo Ristić, koji je u nekoliko navrata pokušavao udarcima, ali tek u 36. minutu je uspeo da ozbiljnije "zagreje dlanove" golmanu Hohsu.

Drugo poluvreme donelo je i golove. Orlandić je zamenio Salamija, a Katai je prvi zapretio šutem sa 18 metara, ali je bio za malo neprecizan. Luka Jović je Zvezdi doneo prednost u 59. minutu. Katai je prošao po levoj strani i po zemlji centrirao Joviću, a mladi napadač sa desetak metara trese mrežu protivnika. Samo pet minuta kasnije, upravo je Katai bio strelac novog gola za Zvezdu. Avramovski mu je dao dobar pas, Katai je nakon prijema ušao u kazneni prostor, i povisio prednost na 2:0. Potom je i Sarbriken imao priliku preko Seklera koji je šutirao iz kaznenog prostora, ali je Kahriman bio siguran.

Teren: Sportski centar "Susesi"
Gledalaca: 60
Sudija: Timur Arslanbjekov (Rusija)
Strelci: Jović u 59 i Katai u 64 za Crvenu zvezdu, a Mant u 90 za Sarbriken.

Crvena zvezda: Kahriman, M. Stojanović, Jovanović, Mbođ, Đorđević, Grujić, Ristić, Avramovski, Katai, Jović i Salami (Od 46 Orlandić).

Sarbriken: Hohs, Mendi, Šaftar, Deringer, Vegner, Tejlor, Fiser, Šefer, Vilš, Han, Sekler.

Mihailo Ristić je nastavio da preti, i njegov novi pokušaj dogodio se u 78. minutu, kada je sa 18 metara šutirao veoma snažno po sredini gola, a golman ovaj šut ulepšao paradom i poslao loptu preko prečke. I Avramovski je, nakon asistencije, pokušao da se upiše u strelce u 84. minutu, kada je iz velike daljine pokušao da lobuje Hohsa, ali je golman nemačke ekipe uspeo da se vrati na gol liniju i uhvati je.

Do kraja utakmice, Sarbriken je ipak uspeo da postigne pogodak. Igrao se 90. minut kada je Zvezdina odbrana napravila kiks, a poklon je iskoristio Mant, i na taj način postavio konačan rezultat utakmice.

Poslednju proveru, fudbaleri Crvene zvezde imaće u subotu protiv BATE Borisova.