Sreda 11. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 10.02.2015.
10:58
Beta A

"Orlići" prvi put na Svetskom prvenstvu: Prvi rivali Meksiko i Urugvaj

Fudbalska reprezentacija Srbije za igrače do 20 godina igraće na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu u grupi D, sa selekcijama Meksika, Urugvaja i drugoplasiranim predstavnikom Afrike, odlučeno je žrebom u Oklendu.

Vesti - D. VUKOVIĆ
Selektor omladinaca: Veljko Paunović

Reprezentacija Srbije prvi put učestvuje na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina. Kako je naveo Fudbalski savez Srbije, žrebu su prisustvovali selektor državnog tima Veljko Paunović i tim menadžer reprezentacije Dušan Gelić.

Svetsko prvenstvo održaće se od 30. maja do 20. juna u sedam gradova na Novom Zelandu.

U grupi A igraće domaćin Novi Zeland, Ukrajina, SAD i Mjanmar, a u grupi B Argentina, Panama, trećeplasirani predstavnik Afrike i Austrija.

U grupi C takmičiće se Katar, Kolumbija, Portugal i četvrtoplasirani predstavnik Afrike, u grupi E prvak Afrike, Brazil, Sverna Koreja i Mađarska, a u grupi F Nemačka, Fidži, Uzbekistan i Honduras.

Na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina, fudbaleri rođeni 1995. godine i mlađi, plasman u osminu finala izboriće po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe i četiri najbolje trećeplasirane
reprezentacije.

Takmičenje po grupama održaće se od 30. maja do 7. juna, a utakmice osmine finala na programu su 10. i 11. juna. Četvrtfinale će se igrati 14. juna, polufinale je zakazano za 17. jun, dok će se finale i utakmica za treće mesto odigrati 20. juna.

Titulu svetskog šampiona u Turskoj 2013. godine osvojila je reprezentacija Francuske, ali nije izborila pravo da brani trofej.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online