Četvrtak 05.02.2015.
23:10 >> 23:26h
Beta A

HAOS: Navijači pravili nerede u polufinalu Kupa afričkih nacija

Fudbalska reprezentacija Gane plasirala se u finale Kupa afričkih nacija pošto je pobedila domaćina turnira Ekvatorijalnu Gvineju sa 3:0. Zbog velikih nereda domaćih navijač, nezadovoljnih rezultatom, utakmica je u 82. minutu prekinuta na oko 40 minuta, a policija je morala da štiti igrače i navijače Gane i suzavcem rastera domaće navijače.

Beta/AP/S. A.
Navijač ili vrač: Haos u Ekvatorijalnoj Gvineji

Navijači su u prvom poluvremenu počeli da prave probleme, posle dva gola Gane u završnici te deonice. Džordan Ajev je uz penala u 42. minutu doneo vođstvo ekipi Avrama Granta, a u poslednjem minutu prvog poluvremena strelac je bio Vakaso Mubarak.

Tri gola prednosti Gani doneo je Ajev u 75. minutu, a nakon toga domaći navijači započeli su nerede, ubaivali su razne predmete na teren i pirotehničkim sredstvima gađali navijače Gane, koji su bili prinuđeni da uđu na teren kako bi se zaštitili.

Jedan domaći navijač je ušao na teren i pokušao da se sukobi sa linijskim sudijom, ali ga je obezbeđenje sprečilo i odvelo. Reprezentacija Obale Slonovače je prvi finalista.