0
Sreda 21.04.2010.
18:24 >> 20:56h

Zvezda razbijena, Partizan prvi na tabeli

Prvi put od 27. marta i pobede nad BSK-om u 21. kolu fudbaleri Partizana došli su na prvo mesto tabele Jelen Superlige i to zahvaljujući golu Dijare u Kruševcu i porazu Crvene zvezde od Javora na praznoj Marakani u 26. kolu Jelen Super lige. Vojvodina je pobedila Mladi radnik sa 3:1, dok su "romantičari" u veoma uzbudljivom meču na Karaburmi bili bolji od Borca sa 3:2 i vratili se na treće mesto na tabeli.

Senegalac Dijara je u pravi čas za Partizan prekinuo golgeterski post i sa jednim golom vratio crno-bele na prvo mesto šampionata Srbije. Crvena zvezda je poražena na svom terenu od Javora tako prepustila vrh tabele, a možda i titulu najljućem rivalu.

Crvena zvezda je na praznoj Marakani od prvog minuta napala Javor, a prvu priliku imao je Ninkov, šutnuo u spoljnu mrežu. Redom su pokušavali Jevtić, Bogdanović i mladi Lazović ali nisu bili precizni. A onda šok, ali i bez uzdaha sa tribina, gosti koji su igrali na kontra napad su iz drugog pokušaja zatresli mrežu domaćina. Golman Zvezde Stamenković u 41. minutu obara Stanisavljevića u svom šesnaestercu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Nikitović - 0:1.

U drugom poluvremenu trener crveno-belih Ratko Dostanić je mladog Lazovića ostavio na klupi, a u napad je bacio Perovića, međutim Zvezda nije uspela da zagospodari terenom. U 72. minutu nakon prekida sa desne strane Bogdanović je tukao glavom, a sa gol linije Javora je krajnjim naporom izbacio Kahriman i tako sačuvao sopstvenu mrežu. Slična akcija je viđena deset minuta kasnije. Perović je ponovo bio asistent, a umesto Kahrimana, ovoga puta Lekićev pokušaj zaustavila je stativa gola Ivanjčana.

Na kraju je Javor uspeo da osvoji sva tri boda i da se zahvali sreći, jer je Zvezda u drugom poluvremenu imala dve sjajne prilike.

Partizan je u Kruševcu krenuo silovito i nakon šanse Saše Ilića u uvodnim minutima meča, ofanziva se isplatila i gol je postigao Lamini Dijara na asistenciju Tomića u 14. minutu za 0:1. Crno-beli su potom malo usporili igru ali su u dalje stvarali dobre šanse, ali Dijara nije bio precizan.

Drugo poluvreme loše je krenulo po Kruševljane koji su vrlo brzo ostali sa igračem manje jer je Projića, defanzivac domaćih, kao poslednji igrač odbrane oborio Dijaru i tako zaradio crveni karton. Partizanu ni to nije mnogo pomoglo da u potpunosti zagospodari terenom iako su gosti imali više loptu u svom posedu. Dijara je u 80. minutu mogao da potvrdi pobedu Partizana, ali šut Senegalca nije bio dovoljno precizan da bi se prednost udvostručila.

Vojvodina je uz dosta muke uspela da ponedi Mladi radnik sa 3:1. U Požarevcu su u uvodna tri minuta viđena čak dva pogotka. Mladi radnik je do prednosti došao golom Jašića, a Vojvodina je odmah odgovorila i pola minuta kasnije preko kapitena Mrđe došla do izjednačenja - 1:1. U drugom poluvremenu Vojvodina je nastavila sa napadima i u par navrata je Tadić dobro zatresao prečku domaćina. Ipak, Mrđa je uspeo da ponovo zatrese mrežu u 72. minutu, a tačku na pobedu od 3:1 stavio je Katai pet minuta pre isteka regularnog dela utakmice.

OFK Beograd uspeo je da pobedi Borac iako su gosti iz Čačka prvi došli do prednosti već u 5. minutu preko Nikodijevića sa bele tačke. Na 1:1 izjednačio je Krstić sedam minuta kasnije, a preokret u korist domaćina pao je početkom drugog poluvremena, kada se u listu strelaca upisao i Žeravica za 2:1. Injac je kasnije iskoristio kiks odbrane gostiju i savladao nekadašnjeg klupskog druga Ilića za već velikih - 3:1. Konačan rezultat od 3:2, postavio je Stojanović u 68. minutu golom iz penala. Beograd je sada ponovo na trećem mestu na tabeli.

Čukarički je golom Grubješića uspeo da pobedi Metalac sa 0:1 pa su "brđani" uspeli da pobegnu iz zone ispadanja. Rad na Banjici golovima Prša i Stanojevića slavio nad BSK iz Borče sa 2:0. Borčani su skliznuli na deobu poslednjeg mesta sa Mladim Radnikom. Jagodina je sa 3:1 bila bolja od Spartaka, dok su Smederevo i Hajduk odigrali meč bez golova.