0
Nedelja 18.04.2010.
18:21

Stanojević debitovao pobedom na klupi Partizana

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Rada rezultatom 2:1 u poslednjem meču 24. kola Jelen Superlige Srbije, čime su prišli na samo dva boda zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom. Ranije danas, Spartak se trijumfom u Novom Sadu protiv Vojvodine 0:1, učvrstio na trećoj poziciji.

Pogotke za "crno-bele" postigli su Almami Moreira u 34. i Saša Ilić u 48. minutu. Jedini gol za "građevinare" dao je mladi Milan Pršo u 57. minutu.

Partizan je pre prvog gola ima dve dobre prilike. Prvu je propustio Kleo u 11 minutu, kada je sa desetak metara šutirao preko gola, a nešto kasnije i Marko Lomić je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Almami Moriera u 34. minutu, kada ga je sjajno uposlio Marko Jovanović, a Portugalac lobom prebacio istrčalog golmana Branislava Danilovića.

U drugom poluvremenu, domaćin je duplirao prednost prvim golom Saše Ilića, otkako se vratio u Humsku. Lomić je izveo korner u 48. minutu, odbrana Rada nespretno je reagovala, odbila loptu samo do Ilića, koji je levicom pogodio mrežu gostiju.

Rad je smanjio na 2:1 u 56. minutu. Do tog momenta potpuno bezopasni "građevinari" uspeli su da iskoriste nesporazum i neodlučnost Partizanove odbrane i da se preko Milana Prša vrate u igru, ali to se ispostavio i kao konačan rezultat.

Na klupi Partizana debitovao je novi trener Aleksandar Stanojević, koji je pre dva dana preuzeo klub iz Humske umesto Gorana Stevanovića.

"Bio je pun 'Jug', lep ambijent, podrška i pobeda koja je u ovom trenutku najbitnija i ja sam prezadovoljan. Igrači su ispoštovali sve što smo se dogovorili pre meča, ali samo do primljenog gola. Nedostajalo je malo mirnoće u odbrani, ali sam sve u svemu zadovoljan. Sada nam je potrebna pobeda i u Kruševcu i zbog toga ćemo igrati napadački", rekao je Stanojević posle meča.

Prva je i dalje Crvena zvezda koja je posle nerešenog rezultata na subotnjem gostovanju Borcu u Čačku 0:0, skupila 62 boda, samo dva više od drugoplasiranog Partizana.

Fudbaleri Spartaka pobedili su danas u Novom Sadu ekipu Vojvodine rezultatom 1:0 u meču 24. kola Jelen Superlige Srbije.

Jedini gol koji je odlučio veliki vojvođanski derbi postigao je Milanković u 40. minutu meča, kada je iskoristio centaršut i glavom sproveo loptu u mrežu golmana Brkića.

Vojvodina je imala inicijativu tokom većeg dela meča, ali su se Subotičani dobro i organizovano branili, pa su zasluženo odneli sva tri boda iz Novog Sada.

Utakmicu je obeležio veliki broj žutih kartona za igrače oba tima (sedam za Spartak i pet za Vojvodinu). Vojvodina je meč završila sa 10 igrača, jer je u poslednjem minutu isključen Ađuru zbog udaranja protivničkog igrača.

Spartak se posle današnjeg trijumfa nalazi na trećem mestu na tabeli sa 42 boda, dok je Vojvodina peta sa 34 poena.