0
Subota 17.04.2010.
17:35

Bajern sa sedam komada demolirao Hanover

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras u Minhenu ekipu Hanovera rezultatom 7:0 u meču 31. kola Bundeslige.

Tri gola za Bavarce postigao je holandski reprezentativac Arjen Roben u 30, 50. i 90. minutu, a po dva puta u listu strelaca upisali su se Hrvat ivica Olić u 22. i 49. i Miler u 44. i 62. minutu.

Ovo ubedljivom pobedom Bajern je sačuvao lidersku poziciju nemačkog šampionata sa 63 boda, dok je drugi i dalje Šalke sa dva poena manje, nakon što je na "Auf Šalke Areni" sa 3:1 pobedio Borusiju iz Menhengladbaha.

Ivan Rakitić

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je sa dva gola najviše doprineo pobedi Šalkea nad Menhegladbahom rezultatom 3:1, a u listi strelaca upisao se i Džeferson Farfan, dok je za goste mrežu tresao Bobadilja.

Verder je protutnjao kroz Volfsburg i pobedio sa 4:2, pa je sada izravnat na trećem mestu sa Leverkuzenom i ima 54 poena. Reprezentativac Nemačke Trsten Frings je postigao dva gola, a Pizaro i Almeida po jedan. Domaćin je u prvom poluvremenu vodio golovima Džeka i Grafitea, ali su gosti u nastavku preokrenuli sa tri gola i zasluženo slavili.

Študgart je na svom terenu nadigrao Leverkuzen sa 2:1, iako su gosti poveli preko Rajnartca već u 13. minutu. Kakau je poravnao na 1:1 u 29. minutu, a drugim golom na utakmici pet minuta pre kraja meča je postavio konačan rezultat.

Majnc je golom Bancea pobedio domaći Hamburger, dok je Frajburg sa 2:1 bio bolji od Nirnberga.