0
Nedelja 14.12.2014.
14:23 >> 16:55h

Premijer liga: "Đavoli" pogađali, Sterling promašivao

"Đavoli" su u strašnoj serji. U najvećem derbiju Premijer lige, Mančester Junajted je na Old Trafordu ubedljivo pobedio ljutog rivala Liverpul 3:0. Iako rezultat izgleda kao da su gosti deklasirani, nije bilo tako. Četa Luja van Gala iskoristila je svoje šanse, dok s druge strane tragičar meča je Rahim Sterling, koji je propustio tri fenomenalne prilike.

Beta/AP/J. S.
Slavlje "đavola" posle gola Vejna Runija

Junak susreta bio je sjajni golman Mančestera David de Gea, koji je bio nerešiva enigma za fudbalere Liveprula. Pre prvog gola "đavola", Sterling je mogao da dovede goste u vođstvo, ali je Španac odbranio njego šut. U kontri, 20 sekund kasnije, Runi je bio precizan. Kada je Mata u 40. minutu posle očiglednog ofsajda, koji nije sviran, postigao i drugi pogodak, bilo je jasno da će bodovi da ostanu na „Old Tafordu“.

U nastavku, Sterling i Baloteli su mogli da unesu neizvesnost u meč, ali je gol De Gee bio "začaran". Sve nade gostima raspršio je Van Persi u 71. minutu.

Od 68. minuta u timu Liveprula je igrao naš Lazar Marković, ali je beio nevidljiv kao i tokom dosadašnjeg dela sezone.

"De Hea je bio izuzetan. Ne dešava se često da tim pobedi sa 3:0, a da golman bude igrač utakmice... Mislim da je Majkl Kerik napravio razliku danas, bio je tako miran na lopti. Svi smo bili mirni u odbrani", rekao je Van Persi za britanske medije.

90+3. minut - Utakmica je završena. Pobeda Mančester Junajteda 3:0.
84. minut - Mario Baloteli je imao dobru šansu, ali lopta neće u gol De Gee.

71. minut - GOOOL - Robin van Persi povećava vođstvo Mančestera. Sjajna asistencije Mate. Meč je rešen.

68. minut - Lazar Marković je ušao u igru. Da li je vreme da Srbin pokaže šta zna?
67. minut - Baloteli pogađa prečku posle prodora Sterlinga.
64. minut - Robin van Persi je imao sjajnu šansu za Mančester Junajted, ali ostaje 2:0.
62. minut - Domaćin rutisnkom igrom čuva stečeno vođstvo. Gosti jalovi u napadu.
51. minut - Rahim Sterling je imao treću sjajnu šansu, ali je opet De Gea bio bolji od napadača Liverpula.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Mario Baloteli na terenu umesto Adama Lalana.
45+2. minut - Završeno je prvo poluvreme. Mančester Junajted iz dva šuta postigao dva gola za sigurno vođstvo protiv nemoćnog Liveprula.
42. minut - Sterling je ponovo pokušao, ali opet je na mestu De Gea.

40. minut - GOOOL - Drugi udarac na gol Liveprula i drugi gol. Strelac Mata. Čist ofsajd, ali gol je priznat.

36. minut - Sudija Etkinson je neumoljiv, još jedan žuti karton, četvrti na meču, dobio ga je Evans iz Mančestera.
34. minut - Moreno je bio u dobroj prilici, ali je loše primio loptu, pa je Valensija stigao da izbaci loptu u korner. Pritisak gostiju.
28. minut - Mančester je iz prve prilike stigao do gola, Liverpul napada, ali De Gea je nesavladiv. Džo Alen je prvi upisani igrač gostiju u beležnici sudije.
26. minut - Prinudna izmena u Liveprulu. Umesto Džonsona na terenu je Kolo Ture.
23. minut - Nova kolosalna šansa za Sterlinga, ali je opet De Gea bio sjajan na golu Mančestera.
22. minut - Fil Džons je dobio drugi žuti karton na meču.

12. minut - Rahim Sterling je imao dobru šansu za Liverpul, ali je De Gea odbranio. U kontri GOOOL, Vejn Runi postiže pogodak za "đavole". Sjajna asistencija Valesnsije.

5. minut - Već na startu žeuti karton za Felinija, zbog starta nad Lalanom.
3. minut - U Mančesteru pada kiša, pa će to otežati posao igračima oba tima.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi korner za Liverpul.