0
Petak 16.04.2010.
23:31

Stanković prodrmao Inter za pobedu nad Juveom

Inter je u prvoj utakmici 34. kola Serije A pobedio na "Meaci" Juventus sa 2:0. Pobedu ekipi iz Milana obezbedili su tek u finišu meča Brazilac Majkon i Kamerunac Samjuel Eto.

Dejan Stanković (levo) ulaskom sa klupe preporodio Inter

"Nero-azuri" su teško stigli do 20. trijumfa u šampionatu. Dugo su se mučili iako su od 37. minuta imali igrača više, jer je Momo Sisoko zbog oštrog starta dobio drugi žuti karton.

Kad se sve sabere od Juventusa se, s obzirom na sva događanja u poslednje vreme, bolja igra nije ni očekivala, dok je domaćin bio daleko od renomea ekipe koja se bori za skudeto i finale Lige šampiona. Bar je tako bilo u prvom poluvremenu...

A onda, nekako sve se promenilo ulaskom Dejana Stankovića. Kapiten "orlova" dobio je šasnu od Žozea Murinja na početku drugog poluvremena i od tog momenta Inter je počeo da igra.

Ređale su se šanse, ali je tek u 75. minutu Majkon slomio otpor "bjankonera" golčinom sa oko 20 metara.

Juventus nije imao snage za izjednačenje, a sve što su do kraja uspeli je da prime još jedan gol. Mrežu Đanluiđija Bufona pogodio je i Samjuel Eto u sudijskoj nadoknadi.

Inter sada vodi na tabeli sa 70 bodova, ali ima utakmicu i dva boda više od Rome, koja u nedelju u gradskom derbiju protiv Lacija pobedom može ponovo da zasedne na vrh tabele.