Ponedeljak 12. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 12.12.2014.
12:42
b92.net A

UEFA: Tužna Srbija tek 27. u Evropi

Srbija je pala za dva mesta na rang listi zemalja za klupska takmičenja u okviru UEFA, čime je samo nastavljen pad srpskog fudbala.

Arhiva

I ove sezone Partizan je jedini predstavljao Srbiju u nekom takmičenju, Ligi Evrope, ali opet je bio puki učesnik osvojivši samo dva boda.

Zbog toga će Srbija biti tek 27. na rang listi za sledeću sezonu, iza Škotske, Švedske, Bugarske, Norveške. Tako će naš prvak krenuti iz druge runde kvalifikacija za LŠ, ukoliko to bude Partizan biće nosilac, dok bi Zvezda bila na granici dva "šešira".

Sva tri kandidata za Ligu Evrope krenuće od prvog kola, već početkom jula 2015. godine. 

Klupski koeficijenti su iz godine u godinu sve slabiji, Partizan je tamo gde je i bio, sada je 125. klub Evrope sa koeficijentom 14,8, gotovo identičnim kao ove sezone, Crvena zvezda je izgubila i priliku da igra u Evropi ali i bodove, sada ima koeficijent 7,8, Vojvodina nešto slabija, Jagodina i Čukarički imaju malo bolji koeficijent ali nedovoljan za status nosilaca dalje od prvog kola kvalifikacija. 

Očekivano, najbolji koeficijent imaju najjače lige pa će i sledeće godine po četiri tima u kvalifikacijama i Ligi šampiona predstavljati Španiju, Englesku i Nemačku, po tri mesta ostaju Italijanima, Portugalcima i Francuzima. 

Iza njih su u prvih deset još Rusija, Holandija, Ukrajina i Belgija.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online