0
Četvrtak 15.04.2010.
22:05

Real ostao u trci sa Barselonom

Fudbaleri madridskog Reala teškom mukom savladali su Almeriju na gostovanju 2:1 i ostali u trci za titulom šampiona Španije posle 32. kola.

Van der Vart

Domaći tim je poveo u 15. minutu preko Kusata, i tada se činilo da poraz u "el klasiku" i dalje psihički utiče na igrače "kraljevskog kluba". Međutim, posle sjajne solo akcije Kristijana Ronalda u 27. minutu usledilo je izjednačenje. Portugalcu je to bio 26. gol na 29 utakmica ove sezone.

Do kraja poluvremena Rafael Van der Vart promašio je stoodstotnu šansu kada je sa samo nekoliko metara loptu, koja se odbila od stative posle šuta Gonzala Iguaina, poslao pored gola. Ipak, Holanđanin se odličnim golom u 69. minutu iskupio i ostavio Real u trci sa fenomenalnom Barselonom.

U drugom meču odigranom u četvrtak Valensija je sa 2:0 pobedila Bilbao, a strelac oba gola za "slepe miševe" bio je David Silva, po jedan u svakom poluvremenu.

Katalonci su šest kola pre kraja lideri Primere sa 83 boda, dok Real na drugom mestu ima 80. Valensija je treća sa 59 bodova.