10
Nedelja 30.11.2014.
12:46 >> 15:23h

"Parni valjak" zaribao u pazarskom blatu!

Crno-beli ni u četvrtom pokušaju nisu uspeli da slave u gradu na Jošanici! U derbiju 14. kola Jelen Super lige, Novi Pazar i Partizan su odigrali nerešeno - 1:1. Meč je odigran po užasno teškom terenu pred oko 7.000 navijača domaćeg tima. Navijačima Partizana policija je zabranila da prisustvuju utakmici zbog bezbednosnog rizika.

Prvi strelac Jelen Super lige: Petar Škuletić (Foto: Arhiva)

Lider šampionata bio je bliži pobedi. Već u četvrtom minutu, posle kornera Saše Markovića, Danko Lazović je glavom zatresao mrežu domaćina. Izabranici Marka Nikolića kontrolisali su rezultat tokom većeg dela meča.

Domaći fudbaleri bili su fanatično borbeni, napadali su, a trud im se isplatio u 78. minutu. Kapiten Pazaraca Admir Kecap je centrirao sa desne strane, lopta je išla ka najboljem igraču meča Brazilcu Matosu, ali je ona udarila u nogu Branka Ilića i prevarila golmana Lukača.

Nekoliko minuta pre izjednačujućeg gola, Volkov je zatresao mrežu Pazaraca, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Usledili su oštri protesti Marka Nikolića, pa je sudija Vlado Glođević poslao nervoznog trenera Partizana u svlačionicu.

Gosti su imali nekoliko velikih prilika od kojih su najizglednije promašili Živković i Škuletić. Crno-belima je najviše pretio brzonogi Brazilac Bruno Oliveira de Matos, koji je zadavao mnogo problema odbrambenih fudbalerima Beograđana.

Jedini incident na meču dogodio se u 12. minutu kada je petarda pogodila trenera Partizana Marka Nikolića. Meč je bio prekinut dva minuta. Posle susreta, navijači domaćeg tima isparatili su ovacijama pulene Milorada Kosanovića.

90+6. minut - Utakmica je završena bez pobednika  - 1:1.
90+2. minut - Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.

90. minut - Crveni karton je dobio štoper domaćina Miloš Tintor. Poslednjih nekoliko minuta, Novi Pazar sa desetoricom.

88. minut - Partizan u finišu pokušava da stigne do tri boda.
81. minut - Ofanziva Partizana. Škuletić je imao šansu, ali samo 11. korner.

78. minut - GOOOOL - Brazilac Matos je izjednačio posle odličnog centaršuta Kecapa. Usporeni snimak pokazuje da se možda radi o autogolu Ilića.

72. minut - Volkov postiže gol, ali je poništen zbog ofsajda. Isključen je trener Marko Nikolić zbog prigovora. Sudija Glođovič poslao je nervoznog trenera crno-belih u svlačionicu.

69. minut - Domaćin preti, Matos šutira iskosa sa leve strane, ali pravo u odbro postavljenog Lukača.
66. minut - Škuletić šutira, ali lopta tik porewd stative. Samo korner za Partizan.
61. minut - Škuletić je pobegao odbrani Pazaraca, ali je oklevao sa šutem, pa ga je iskusni Tintor stigao i izblokirao.
58. minut - Opet preti Partizanu Brazilac Matos, ali je oklevao, pa su gosti izbacili loptu u korner.
55. minut - Lukač je dobro interveniosao posle kornera Novopazaraca. Domaćin napada, ali je teško stvoriti šansu po očajnom terenu.
51. minut - Prvi žuti karton dobio je Saša Marković, vezista Partizana.
48. minut - Velika šansa za Partizan posle akcije Lazovića, ali Živković nije uspeo da ubaci loptu u mežu.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Tokom poluvremena, u Novom Pazaru je pala i veridba.

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Brazilac Matos je pao u šesnaestercu gostiju, ali nema penala za Novi Pazar.
43. minut - Admir Kecap je bio u prodoru, ali nije uspeo da iskontroliše loptu po blatnjavom terenu.
41. minut - Mijić je bio u dobroj situaciju posle centaršuta Rusmira, ali nema opasnosti po gol Lukača.
38. minut - Nema uzbuđenja na terenu. Fudbaleri obeju ekipa se muče na užasno teškom terenu u Novom Pazaru.
32. minut - Umalo autogol, ali je Zečević ponovo spasio gol Pazaraca.
31. minut - Gužva u šesnaestercu Novog Pazara. Ćirković je mogao da postigne gol, ali je oprezan bio golman domaćina Zečević, koji je odbio loptu u korner.
27. minut - Treći korner za Partizan. Crno-beli opet napadaju, žele do drugog gola.

26. minut - Petar Škuletić je imao odličnu šansu, ali je šutirao iznad gola.

20. minut - Očajan teren u Novom Pazaru.
14. minut - Novi Pazar sve opasniji, igrači Partizana pokušavaju da "stanu" na loptu i umrtve igru domaćina. Matos se našao u dobrpoj šansi. Opasni Brazilac glavna pretnja po Partizan.
13. minut - Prekid je trajao skoro dva minuta. Utakmica je nastavljena.

12. minut - Prvi incidenti u Novom Pazaru. Ispred trenera Marka Nikolića pala je petarda.

10. minut - Prvi korner za Novi Pazar. Domaćin napada, Brazilac Matos preti, ali nema opasnosti po Lukača.

4. minut - GOOOL - Vodi Partizan, strelac Danko Lazović. Odlično je korner izveo Saša Marković, a iskusnom napadaču nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu domaćina. Hladan tuš u Novom Pazaru.

2. minut - Teren je težak za igru. Dva dana je u Novom Pazaru padala kiša, pa su uslovi veoma loši za obe ekipe.
1. minut - Utakmica je počela. Novi Pazar već pripretio na startu meča, ali ostaje 0:0.

Na hiljade rolni papira su na terenu. Utakmice će malo kasniti. Zasad korektna atmsofera u Novom Pazaru. Na stadionu oko 7.000 navijača.

NOVI PAZAR: Zečević, Živković, Tintor, Vuković, Stevanović, Rusmir (od 63. Hadžibulić), Jevtović, Mijić, Bruno Oliveira, Pavlović, Kecap.

PARTIZAN: Lukač, B. Ilić, Ćirković, Stanković, Petrović, Drinčić, Marković, Živković, S. Ilić (od 66. Volkov), Lazović, Škuletić.