1
Subota 29.11.2014.
17:16 >> 21:17h

Despotović sačuvao Lalatovića!

Crvena zvezda uspela je da ostvari pobedu posle dva uzastopna remija u Jelen Super ligi. Izabranici Nenada Lalatovića uspeli su da "iščupaju" tri boda, pošto je Đorđe Despotović u 80. minutu doneo konačnih 2:1.

Asistirao kod prvog gola, ali imao dve fenomenalne prilike: Nejc Pečnik

Prvi pogodak za crveno-bele postigao je na samom startu utakmice Aleksandar Katai (2. minut). "Hladan tuš" usledio je u 73. minutu ada je Duronjić posle kiksa odbrane matirao Rajkovića.

Prilično loša utakmica viđena je na "Marakani", pogotovo u prvom i početkom drugog poluvremena, gde je Lalatovićeva četa "čuvala" minimalnu prednost. Potpuno kontradiktorno sa pričom iz prethodnog kola, kada je mladi stručnjak oštro kritikovao kolegu iz Kragujevca zbog "bunkera" koji su igrali tokom celog meča.

Konačno se upisao u listu strelacai: Đorđe Despotović

Đorđe Despotović je posle pobedonosnog pogotka neprijatno gestikulirao ka publici, koja ga je po završetku meča ispratila zvižducima, uprkos činjenici da je spasao Crvenu zvezdu, kao i Nenada Lalatovića.

Pristalice OFK Beograda meč su napustile u 23. minutu iz nepoznatih razloga, dok su "delije" u 25. počele da navijaju. Tih 25 minuta označavalo je poštovanje prema nedavno tragično preminulom navijaču Marku Ivkoviću, koji je u Istanbulu nožem izboden na srmt.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

90+3. minut - Utakmica je završena.
90. minut - Lazović je dobio žuti karton zbog oštrog starta. Zvezda ne deluje sigurno, ali bodovi izgleda ostaju na "Marakani".
85. minut - Potpuno je otvoreno na "Marakani". Zvezda ide da da još jedan gol, ali se ni "klonferi" ne predaju.

80. minut - GOOOOL! Odlična akcija Lalatovićevog tima. Đorđe Despotović zatresao je mrežu OFK Beograda.

79. minut - Crveno-beli stežu obruč.
78. minut - Au, kakva prilika za Crvenu zvezdu. Pečnik je ostao jedan na jedan sa Čupićem, ali pored gola.

73. minut - GOOOOOL! Duronjić je posle greške odbrane izašao pred gol i rutinski savladao Rajkovića.

71. minut - Dobra šansa za "romantičare", Rajković oprezan. Igra potpuno mrtva.
61. minut - Zvezda daleko bolja u nastavku, ali bez prave šanse. Aksentijević je uputio udarac ka golu Rajkovića, ali iznad prečke.
56. minut - Vukašin Jovanović odlično je skočio, šutirao glavom, ali pored gola.
51. minut - Dobra šansa za Pečnika. Sa oko 15 metara šutnuo je, ali je golman "klonfera" ponovo bio siguran.
49. minut - Gužva je bila u kaznenom prostoru OFK-e, Ristić je pokušao da ubaci loptu, a posle blokade lopta se odbila ka golu gostiju. Oprezan je bio Čupić.
46. minut - Drugo poluvreme je počelao.
45+1. minut - Mijailo Ristić je posle prekršaja centrirao sa desne strane, ali previše "mlako". U sledećem napadu isti igrač je izveo korner, pronašao Pečnika na drugoj stativi, ovaj je šalje u spoljni deo mreže. Poluvreme
40. minut - Tim sa Karaburme više napada u ovim momentima, ali uglavnom pokušava sa distance. Bezuspešno...
34. minut - Gužva u šesnaestercu "romantičara", Gavrić teatralno pada, sudija ostaje nem.
32. minut - Andrić je odlično pobegao odbrani Crvene zvezde, stigao do lopte prvi, ali je Rajković ispucao loptu u aut.

26. minut - "Delije" istakle zastavu preko celog severa sa likom Marka Ivkovića, koji je ubijen u Istanbulu pred početak utakmice Evrolige protiv Galatasaraja. Uz zastavu je stajao natpis - "Živiš"

25. minut - Bez uzbuđenja u nastavku...
17. minut - Fantastičan udarac Ješića ka golu Rajkovića. Ovaj je šalje u korner.
15. minut - Pečnik je ponovo prošao po levoj strani, na isti način ubacio loptu u kazneni prostor, međutim, niko nije bio tu da natrči na loptu.
13. minut - Lazović je centrirao, ali je lopta završila u korneru. Bez opasnosti po OFK Beograd posle prekida.
6. min - Crveno-beli su krenuli u odličnu akciju, ali je Marko Grujić bio za korak u nedozvoljenoj poziciji.

2. minut - GOOOL - Aleksandar Katai je doveo Zvezdu u vođstvo, posle odlične asistencije Pečnika.

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Pavićević, Pečnik, Lazović, Lazić, Antić, Ristić, Katai, Jovanović, Gavrić, Grujić.

OFK Beograd: Čupić, Aksentijević, Antonov, Dautović, Vasiljević, Andrić, Gajić, Jovanović, Alempijević, Ješić, Paločević.