LŠ: Mesi "skinuo" Raula, Aguero het-trikom srušio Bajern

Lionel Mesi je het-trikom za Barselonu na Kipru protiv APOEL-a postao najbolji strelac u istoriji Lige šampiona. Čudesni Argentinac je poslao Raula Gonzalesa u istoriju i sa postignutih 74 postao besmrtan.

Najbolji strelac Lige šampiona: Lionel Mesi

Katalonci su slavili sa ubedljivih 4:0.

Najuzbudljive je bilo na "Etihadu". Serhio Aguero postao je heroj navijača Sitija, pošto su "građani" posle njegovog het-trika stigli do velikog preokreta protiv Bajerna 3:2 i ostali u trci za plasman u drugu fazu.

Duele u grupi G obeležila je kanonada Čelsija protiv Šalkea u Gelzenkirhenu (5:0), dok je duel Sportinga i Maribora i dalje u toku zbog problema sa reflektorima u Lisabonu. Čast srpskih internacionalaca branila su samo dvojica fudbalera. Na terenu su se od starta našli aduti londonskih "plavaca" Branislav Ivanović i Nemanja Matić.

PSŽ je zadržao lidersku poziciju sigurnom pobedom nad Ajaksom 3:1, dok je Bilbao iznenadio Šahtjor na strani i slavio minimalnim rezultatom.

Grupa E:
Mančester Siti – Bajern Minhen 3:2 (Aguero 22, Aguero 85, 90 - Alonso 40, Levandovski 45)

Grupa F:
APOEL – Barselona 0:4 (Suarez 27, Mesi 38, 58, 87)
Pari Sen Žermen – Ajaks 3:1 (Kavani 33, 83, Ibrahimović 79 - Klasen 67)

Grupa G:
Šalke – Čelsi 0:5 (Teri 2, Vilijan 29, Kirkof 44, Drogba 76, Ramireš 78)
Sporting Lisabon – Maribor 3:1 (Mane 10, Nani 35, Slimani 65 - Džeferson 42)

Grupa H:
Šahtjor Donjeck – Atletik Bilbao 0:1 (San Hoze 68)

LŠ: "Bomba" Berezutskog spasila CSKA, Porto rutinski

GOLOVE SA SVIH MEČEVA POGLEDAJTE OVDE:

90+4. minut - Završeno je pet mečeva.

90+1. minut - Het-trik Serhija Aguera. Sada je 3:2 za Siti.

88. minut - Nastavljen je meč u Lisabonu. Tamo se igra 55. minut.
87. minut - Het-trik Mesija za 4:0 za Barselonu protiv APOEL-a.

85. minut - Drugim golom Serhija Aguera Mančester Siti je izjednačio protiv Bajerna.

83. minut - Edinson Kavani je povisio presnost PSŽ-a na 3:1.

79. minut - Zlatan Ibrahimović je postigao gol bivšem klubu. PSŽ vodi protiv Ajaksa 2:1.

77. minut - Minut kasnije u Gelzenkirhenu je "pukla petarda". Ramireš je povisio na 5:0 za Čelsi.

76. minut - Didije Drogba nije zaboravio da postiže golove. Zatresao je mrežu Šalkea za 4:0 za Čelsi.

70. minut - Barsa nastavlja sa desetoricom. Drugi žuti karton je zaradio Rafinja.

68. minut - Defanzivac Bilabaa Mikel San Hoze doveo je svoj tim u vođstvo protiv Šahtjora.

67. minut - Dejvi Klasen je postigao pogodak za Ajaks u Parizu protiv PSŽ-a.

58. minut - Lionel Mesi nema nameru da se zaustavi. Još jednom je pogodio, Barsa vodi 3:0.

52. minut - Zbog problema sa reflektorima na stadionu Sportinga duel sa Mariborom je prekinut. Drugo poluvreme nije počelo na tom susretu.
46. minut - Počela su druga poluvremena na pet mečeva. Nastavak meč Sportinga i Maribora je pod znakom pitanja.
45. minut - Prva poluvremena su završena.

45. minut - Preokret na "Etihadu". Levandovski je pogodio za 2:1.

44. minut - Čelsi je došao do 3:0 autogolom Jana Kirhofa.

42. minut - Još jedan autogol je viđen. Džeferson je omogućio Mariboru gol u Lisabonu.

40. minut - Ćabi Alonso je iz slobodnjaka poravnao rezultat u Mančesteru 1:1.

38. minut - Lionel Mesi je postigao pogodak na Kipru. Barsa vodi 2:0 protiv APEOL-a.

35. minut - Nani je povećao na 2:0 za Sporting protiv Maribora.

33. minut - PSŽ je realizovao inicijativu protiv Ajaksa i prek oEdinsona Kavanija došao u vođstvo.

29. minut - Solo akcijom Vilijana Čelsi je udvostručio prednost protiv Šalkea.

27. minut - Pogodio je i Luis Suarez. Barselona je povela protiv APOEL-a.

22. minut - Mančester Siti je golom Serhija Aguera sa bele tačke došao do prednosti protiv Bajerna.

20. minut - Bajern nastavlja meč sa desetoricom. Mehdi Benatija je zaradio crveni karton posle starta u kaznenom prostoru, "građani" će izvesti jedanaesterac.

13. minut - Prečka je spasila Čelsi. Čupo Moting je šutirao, ali je okvir gola spasao Tiba Kurtou.

10. minut - Autogol Aleša Mejaca omogućio je Sportingu vođstvo protiv Maribora.

2. minut - Čelsi je poveo 1:0 u Gelzenkirhenu golom Džona Terija posle kornera.

1. minut - Šest preostalih utakmica Lige šampiona planiranih za utorak su počele.