0
Subota 15.11.2014.
16:44 >> 20:18h

Zvezda pobedila Udineze na oproštaju Stankovića!

Crvena zvezda je pobedila Udineze 1:0 u prijateljskom susretu pred oko 16.000 gledalaca na Marakani. Susret je protekao u znaku oproštaja od aktivnog igranja fudbala nekadašnjeg ljubimca "delija" Dejana Stankovića. Legendarni fudbaler Crvene zvezde u igru je ušao u 38. minutu umesto Vukana Savićevića i dobio salve aplauza. U njegovu čast na severu je bila bakljada. Na poluvremenu, Deki je obukao dres sa brojem 9 na kome piše Drulić, u čast nekadašnjem golgeteru crveno-belih, koji je prošle nedelje imao tešku saobraćajnu nesreću.

Legendarni Dejan Stanković sa kapitenskom trakom Crvene zvezde odigrao poslednjih sedam minuta u bogatoj karijeri

"Dobro veče Marakano. Šta da vam kažem, nego jedno veliko hvala. Ovo mi je bio dečački san da završim karijeru na Marakanu. Zatvorio sam krug uspešne karijere", rekao je Stanković na poluvremenu utakmice i dodao da će jednog dana da se vrati u svoju Crvenu zvezdu.

"Pre ili kasnije ću doći u Crvenu zvezdu, ali moram da ispečem zanat. Mnogo je to ozbiljan posao i mnogo treba da se radi i da se uči", rekao je Stanković za "Arenu sport".

"Zahvaljujem se svima što su mi omogućili da sa ovih deset minuta stavim tačku na dečački san, na jednu lepu karijeru. Mnogo je lepo završiti je ovde gde sam i počeo, na Marakani, u crveno-belom dresu. Hvala Delijama, hvala Zvezdi, hvala i Udinezeu što su mi dali šansu da se ovako oprostim", kazao je Stanković.

Stanković je karijeru počeo u Crvenoj zvezdi, iz koje je 1998. otišao u Lacio, a odatle u Inter, gde je 2013. godine završio karijeru.

Bogdan Planić postigao jedini gol za pobedu Zvezde protiv renomiranog rivala

Zvezda je pobedila golom Bogdana Planića u sedmom minutu. Bilo je mnogo šansi, ali se mreže do kraja utakmice nisu više zatresle. Ono što može da brine trenera Nenada Lalatovića je povreda Damira Kahrimana, koji je posle sukoba sa mladim Vukašinom Jovanovićem mora da napusti teren. Sjajno ga je zamenio mladi Trkulja.

Bilo je mnogo promena, a treneri obeju ekipa su ovaj trening meč iskoristili da šansu ukažu što većem broju fudbalera.

90+3. minut - Kraj utakmice. Pobeda Zvezde 1:0 na oproštaju Dejana Stankovića.
90. minut - Danko Lazović je bio u sjajnoj šansi posle dobrog ispucavaja golmana Trkulje, ali je traljavo šutirao najbolji igrač Zvezde.
86. minut - Neverovatan promašaj Udinezea.
84. minut - Đorđe Despotović je izašao sam ispred Kelave. Pokušao je da lobuje golmana gostiju, ali ga je hrvatski čuvar mreže "pročitao".
78. minut - Nova prilika za Udineze, ali Janta šutira iznad gola.
73. minut - Zvaničan podatak je da na meču prisutno 15.328 gledalaca
72. minut - Dobra intervencija mladog Marka Trkulje, koji je spasao Zvezdu.
69. minut - Opet je Lazović dobro prošao, ali lopta nije došla do Despotovića.
65. minut - Gosti iz Udina imaju više loptu u svojim nogama, imali su nekoliko šansi, ali Zvezda i dalje odoleva.
59. minut - Danko Lazović je ušao u šesnaesterac Udineza, ali nije uspeo da uposli nekog od saigrača. Ostaje 1:0 za Zvezdu.
56. minut - Kahriman je povređen. Umesto njega na gol Zvezde staje mladi Marko Trkulja.

51. minut - Zapata je imao odličnu priliku, ali je Jovanović u poslednjem trenu izbio loptu u korner. Sudarili su Jovanović i Kahriman. Deblji graj izvukao je golman crveno-belih.

46. minut - Drugo poluvreme je počelo.

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Dejan Stanković je završio karijeru u dresu Zvezde. Umesto Stankovića u igri je mlađani Vukašin Jovanović. Stanković je obukao dres sa brojem 9 na kome piše Drulić, u čast nekadašnjeg napadača Crvene zvezde koji je prošle nedelje imao tešku saobraćajnu nesreću. Na meču je Stankovićev kum Zvonko Milojević koji se i dlaje oporavlja posle teške nesreće koji je doživeo pre nekoliko godina.

43. minut - Stanković bio u šansi, ali nije uspeo glavom da zahvati loptu.

39. minut - Stanković Dejan, jedan je Stanković Dejan, grmi sa severa.

38. minuta - U igri je Dejan Stanković. Kreće grmljavina sa severa i bakljada "delija". Iz igre je izašao Savićević.

32. minut - Još malo i na terenu će Dejan Stanković.

26. minut - Opet je Jović bio u šansi, ali je Kelava dobro intervenisao.

24. minut - Udineze u šansi, ali je Kahriman odlično intervenisao.
21. minut - Šanse na obe strane, ali nema promene rezultata.
13. minut - Nova šansa za Udineze. Murijel nije uspeo da savlada Kahrimana.
10. minut - Šansa za Udineze. Kahriman je dobro intervenisao posle šuta Bubnjića.

9. minut - Kakva šansa za Zvezdu. Jović je pretrčao Kelavu, uposlio je Savićevića koji sa 10 metara prebacujne prazan gol.

7. minut - GOOOL  - Planić postiže pogodak za Zvezdu posle kornera. Prekid je izveo Ristić.

Po izlasku na atletsku stazu, Dejan Stanković je dobio ovacije navijača Zvezde.

Obojica trenera Lalatović i Stramaćoni najavili su da će igrati u podmlađenom sastavu, ali nema sumnje da je rezultat u drugom planu, a da će Marakana da "eksplodira" od skandiranja nekadašnjem ljubimcu.

SASTAVI
CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Lazić, Planić, Antić, Jovanović, Grujić, Ristić, Savicević, Gavrić, Lazović, Jović

UDINEZE: Kelava, Alhasan, Domici, Belmonte, Bubnjić, Zapata, Giljerme, Halberg, Žadson, Pinci, Murijel.