0
Nedelja 09.11.2014.
13:00 >> 15:13h

Škuletić het-trikom skratio krila "golubovima"

Sjajni napadač Partizana Petar Škuletić sam je srušio Subotičane. U derbiju 12. kolo Jelen Super lige, crno-beli su savladali u gostima Spartak 3:0 zahvaljujući prvom strelcu šampionata, koji je postigao prvi het-trik u ovom prvenstvu.

U formi: Petar Škuletić, prvi strelac šampionata postigao tri gola u Subotici

Nije ga htelo protiv OFK Beograda i u dvomeču sa Bešiktašem, ali je napadač kluba iz Humske sve to vratio sa kamatom u Subotici. Posle kikseva Crvene zvezde i Vojvodine u subotu, izabranici Marka Nikolića povećali su prednost u odnosu na konkurente i mirnije ulaze u finiš jesenjeg dela sezone.

Saša Ilić 700. put u dresu Partizana

Utakmicu u Subotici obeležio je i jubilej kapitena Partizana Saše Ilića, koji je odigrao 700. put za crno-bele. Rekord verovatno neće moći da obori jer je Momčilo Moca Vukotić 791. put nosio dres kluba iz Humske

U prvom poluvremenu su "plavi golubovi“ možda bili i bolji rival. Torbica i Mrkela su propustili velike prilike na početku meča. Kazna je stigla u 33. minutu, kada je Partizan poveo iz prve prave opasnosti po gol domaćina, kada se u šesnaestercu Spartaka dobro snašao Škuletić i rutinski savladao Janoševića.

U nastavku, crno-beli su dominirali, ali do 80. minuta bilo je samo 1:0, ali je onda za 60 sekundi Škuletić sa dva gola rešio pitanje pobednika. Najbolji strelac Jelen Super lige postigao je u ovom prvenstvu 11 golova, skoro gol po meču. Gostima je posao olakšao i Milošević, koji je u 76. minutu zbog dva žuta kartona morao ranije u svlačionicu.

90+3. minut - Utakmice je završena.

81. minut - GOOOL - Opet Škuletić, za 3:0.

80. minut - GOOOL Škultuić postiže drugi gol posle grteške odbrane Subotičana.

76. minut - Subotičani sa desetoricom, isključen je Milošević.
71. minut - Lazović u novoj šansi, ali glavom šutira iznad gola sa 7-8 metara. Neće gol iskusnog napadača.
70. minut - Nova šansa za Partizan, ali Janošević brani šut Škuletiću.
67. minut - Lazović je imao odlićnu priliku. Izašao je sam ispred golmana Janoševića, ali je golman Spartaka uspeo da interveniše.
63. minut - Ninković je dobro šutirao, ali pored gola.
59. minut - Mrkela se spetljao u šesnaestercu Partizana, pa je propuštena prilika za gol.
52. minut - Nema uzbuđenja u nastavku. Spartak pokušava da napadne, ali zasad jalovo.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremna. Vodi Partizan 1:0 golom Škuletića.
45. minut - Nikola Ninković je pokušao sa 20-ak metara. Golman domaćin je nesigurno intervenisao, ali nema gola.
38. minut - Gol kao da je dao krila igračima Partizana koji napadaju sve jače ne bi li postigli i drugi.

33. minut - GOOOL - Petar Škuletić iz prve prave akcije Partizana dovodi crno-bele u vođstvo. Dobro se snašao u šesnaestercu domaćina i lako zatresao mrežu Subotičana. To je njegov deveti pogodak u šampionatu.

30. minut - Ninković je uputio šut ka golu Spartaka, ali nije bilo opasnosti. Slabi crno-beli u dosadašnjem toku utakmice.
25. minut - Lukač spasio gol Partizana. U šansi se našao Mrkela. Dobra intervencija golmana gostiju.
22. minut - Lepa atmsfera na tribinama. Navijači Spartak "Marinci" slave jubilej, pa je i domaćin ima veliku podršku sa tribina.
19. minut - Subotičani ravnopravan rival. Partizan bezopasan u prvih 20-ak minuta.
10. minut - Torbica je imao lešu šansu za Spartkak, ali je loše šutirao.
7. minut - Početno ispitivanje snaga, bez uzbuđenja. Meču prisustvuje oko 5.000 gledalaca po lepom vremenu u Subotici.

SPARTAK: Janošević, Plavšić, Kovačević, Torbica, Milošević, Milić, Antonić, Maksimović, Farkaš (od 74. Ilić),  Mrkela (od 62. Lukić), Radović.

PARTIZAN: Lukač, B. Ilić, Stanković, Ćirković, Petrović,  Marković, Drinčić, S. Ilić, Ninković (od 64. Živković),  Lazović (od 82. Luka), Škuletić.