0
Sreda 14.04.2010.
00:14

Klemente se "čupa" preko Sevilje

U 32. kolu španske Primere Valjadolid je pobedio Sevilju sa 2:1, Hetafe je ubedljivo savladalo Viljareal sa 3:0, a pobedu u borbi za opstanak zabeležila i ekipa Tenerifa protiv Sportinga u Hihonu 0:2.

Nekadašnji selektor Srbije, a sada novi trener Valjadolida Havijer Klemente doveden je u klub da izbori opstanak, a posle 0:0 na Kanarskim ostrvima protiv Tenerifa, on je svoje ekipu predvodio do velike pobede protiv Sevilje 2:1.

Domaći tim je poveo preko Koste u 42. minutu, a početkom drugog dela Manučo je duplirao prednost. Gosti koji se bore za četvrtu poziciju i plasman u Ligu šampiona, nisu uspeli ništa više od smanjenja rezultata u 83. minutu, golom Kala.

Valjadolid je i dalje pretposlednji, ali ova ekipa ima izglede da opstane u Primeri, jer se u razmaku od četiri boda, nalaze čak četiri ekipe koje bi mogle napustiti društvo najboljih španskih klubova.

Fudbaleri Hetafea pobedili su na svom terenu ekipu Viljareala rezultatom 3:0. Dva gola za Hetafe postigao je Miku u 57. i 86. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Mane u 72. minutu.

Ekipa Tenerifa slavila je u gostima protiv Hihona rezultatom 2:0. Pogotke za pobednički tim dali su Martinez u 70. i Alfaro u 87. minutu.

Vodeća Barselona u sredu na "Kamp Nou" dočekuje Deportivo, a Real sa tri boda zaostatka, u četvrtak će gostovati Almeriji.