1
Sreda 05.11.2014.
20:27 >> 01:27h

LŠ: Matić doneo bod Čelsiju u Mariboru, CSKA utišao "Etihad" (SVI GOLOVI)

Dok srpski klubovi ne mogu ravnopravno da igraju ni Ligu Evrope, Maribor blista u Ligi šampiona. Slovenački prvak odigrao je fenomenalnih 1:1 u "Ljudskom vrtu" protiv Čelsija i zadržao šanse da se plasira u osminu finala najjačeg klupskog takmičenja.

Nemanja Matić u sendviču dvojice fudbalera Maribora

Kada je makedonski reprezentativac Ibraimi početkom drugog poluvremena doveo Maribor u vođstvo protiv "plavaca" činilo se da je na pomolu senzacija. Ipak, bod londonskom timu doneo je srpski reprezentativac Nemanja Matić, koji je 17 minuta pre kraja iz neposredno blizine, posle udarca glavom Terija, lako zatresao mrežu Slovenaca.

Ko je izborio plasman u osminu finala?

U utorak su, dva kola pre kraja grupne faze Lige šampiona, plasman u osmini finala ostvarili Real i Borusija Dortmund, a u sredu su im se pridružili: Bajern, PSŽ, Barselona i Porto. Blizu plasmana među 16 najboljih klubova Evrope su još: Bajer Leverkuzen, Arsenal i Šahtjor.

Pre pogotka srpskog veziste, Maribor je imao idealnu šansu, ali je Luka Zahović sa pet metara prebacio gol Čelsija. U finišu gosti su mogli i do pobede, ali je Eden Azar promašio penal. Belgijanac je mlako uputio loptu sa 11 metara, što je Handanović iskoristio i doneo veliki bod Mariboru.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se CSKA koji je slavio na "Etihadu" protiv Mančester Sitija, a junak "armejaca" je dvostruki strelac Sejdu Dumbija. Engleski šampion je ovim porazom umanjio šanse da se nađe u osmini finala. "Građani" su meč završili sa devetoricom. Isključeni su Fernandinjo i Jaja Ture.

Lionel Mesi je sa dva gola doneo pobedu Barseloni u Amsterdamu, a omaleni Argentinac je postigao 71. pogodak u Ligi šampiona i tako se na večnoj listi izjednačio sa Raulom.

Luis Adrijano je nastavio da teroriše BATE Borisov. Sa het-trikom postigao je beloruskom timu čak osam golova za 180 minuta. Bajern je bez problema slavio protiv Rome i zadržao stopostotan učinak, dok je gol Edinsona Kavanija u prvom minutu bio dovoljan PSŽ-u da pobedi kiparski APOEL. Porto je slavio u Bilbau, dok je prvi trijumf u Ligi šampiona ostvario i Sporting, koji je u Lisabonu pobedio Šalke.

GRUPA E

Bajern - Roma 2:0 (Riberi 38, Gece 64)

Mančester Siti - CSKA 1:2 (Ture 8, crveni karton Fernandinjo 70 - Dumbija 2, 34)

Redosled: Bajern 12, Roma i CSKA po 4, Mančester Siti 2 boda.

GRUPA F

PSŽ - APOEL 1:0 (Kavani 1)

Ajaks - Barselona 0:2 (Crveni karton Veltman 71 - Mesi 36, 76)

Redosled: PSŽ 10, Barselona 9, Ajaks 2, APOEL 1 bod.

GRUPA G

Maribor - Čelsi 1:1 (Ibraimi 50 - Matić 73)

Sporting - Šalke 4:2 (Sar 27, Džeferson 51, Nani 73, Slimani 90+1 - Čupo Moting 17, Aogo 88)

Redosled: Čelsi 8, Šalke 5, Sporting 4, Maribor 3 boda.

GRUPA H

Šahtjor - BATE Borisov 5:0 (Srna 19, Tešeira 48, Adrijano 58, 84, 90+3 - crveni karton Knaguš 45+4)

Atletik Bilbao - Porto 0:2 (Martinez 56, Brahimi 73)

Redosled: Porto 10, Šahtjor 8, BATE Borisov 3, Atletik Bilbao 1 bod.

POGLEDAJTE SVE GOLOVE U LIGI ŠAMPIONA:

90+3. minut - Het-trik Luisa Adrijana. Osam pogodak na dva meča je dao BATE Borisovu. Šahtjor vodi 5:0.

90+1. minut - Islam Slimani rešio pitanje pobednika na meču Spoting - Šalke. Vode "lavovi" 4:2.

88. minut - Šalke smanjuje u Lisabonu. Gol je postigao Aogo.

85. minut - Penal za Čelsi. Eden Azar šutira, ali Handanović brani njehgov udarac. Ostaje 1:1.

84. minut - Šahtjor je postigao i četvrti gol. Luis Adrijano je opet strelac. To je njegov sedmi gol na dva meča protiv BATE Borisova.

80. minut - Siti sa devetoricom. Jaja Ture je dobio crveni karton. "Građani" pre ponorom.

76. minut - Lionel Mesi postiže drugi gol za Barsu. To je njegov 71. pogodak u Ligi šampiona i tako sustigao Raula.

73. minut - Brahimi je postigao drugi gol za Porto.

73. minut - Nemanja Matić izjednačio u "Ljudskom vrtu". Teri je glavom odbio loptu, a Srbin sa nekoliko metara ubacio loptu u praznu mrežu.

73. minut - Nani povećava vođstvo Sportinga protib Šalkea.

71. minut - Ajaks sa igračem manje. Isključen je Veltman.

70. minut - Manečster Siti sa igraćem manje. Brazilac Fernandinjo je dobio drugi žuti karton.

64. minut - Mario Gece povećava vođstvo Bajerna na "Alijanc areni" protiv Rome.

63. minut - Luka Zahović sa pet metara nije uspeo da ubaci loptu u gol Čelsija.

58. minut - Penal za Šahtjor. Precizan je bio Luis Adrijano. Vodi tim iz Donjecka 3:0.

56. minut - Porto vodi u Bilbau. Džekson Marinez se iskupio za promašeni penal krajem prvog poluvremena.

51. minut - Džeferson je doveo Sporting u vođstvo protiv Šalkea.

50. minut - Maribor vodi u "Ljudskom vrtu" protiv Čelsija. Gol je dao makedonski internacionalac Ibraimi.

48. minut - Šahtjor povećava vođstvo na 2:0 protiv BATE Borisova. U strelece se upisao Tešeira.

46. minut - Napadač Čelsija Didije Drogba igra jubilarni 100. meč u evro kupovima.

45+4. minut - U nastavku susreta, BATE će igrati sa desetoricom. Isklučen je Knaguš, zbog dva žuta kartona.

42. minut - Penal za Porto, ali su gosti promašili jedanesterac. Neprecizan je bio Džekson Martinez, zatresao je prečku.

38. minut - Bajern je poveo protiv Rome. Strelac Frank Riberi.

36. minut - Lionel Mesi postiže gol na "Amsterdam areni". Vodi Barselona protiv Ajaksa. Zanimljivo, omaleni Argentinac je pogodak postigao glavom.

34. minut - Novo vođstvo CSKA na "Etihadu". Opet je gol postigao Sejdu Dumbija.

32. minut - Šalke je žestoko oštećen u Lisabonu. Nije mu sviran čist penal.

27. minut - Sporting je izjednačio protiv Šalkea u Lisabonu. Gol je dao Sar.

18. minut - Dario Srna je postigao gol za Šahtjor protiv BATE Borisova. Asistent jhe bio Luis Adrijano, koji je pre 15 dana postigao pet golova beloruskog šampionu.

17. minut - Čupo Moting dovodi Šalke u vođstvu u Lisabonu protiv Sportinga.

14. minut - Maribor je imao sjajnu šansu protiv Čelsija, ali Tavareše i Zahović nisu uspeli da zatresu mrežu "plavaca.

8. minut - Jaja Ture je izjednačio protiv CSKA na "Etihadu". Sjajan gol iz slododnog udarca veziste "građana.

2. minut - Izenađenje na "Etihadu". Golom Sejdija Dumbije, CSKA vodi protiv Mančester Sitija.

1. minut - Počelo je svih osam susreta Lige šampiona. Prvi gol pao je u Parizu. PSŽ vodi protiv APOELa-. Gol je postigao Edinson Kavani.