20:34 >> 23:46h

Realu derbi na "Enfildu", Arsenal se provukao, "Dama" stala u Pireju (SVI GOLOVI)

U sredu uveče na programu su bili mečevi Lige šampiona u grupama A, B, C i D, a derbi večeri na ’Enfildu’ pripao je Realu iz Madrida. Arsenal se izvukao preokretom u finišu u Briselu, Dortmund se prošetao Istanbulom, dok je Juventus položio oružje u Pireju.

Karim Benzema proslavlja drugi gol za Real Madrid na "Enfildu"

Apsolutni derbi večeri nije opravdao zvučni epitet. Za to se potrudio silni Real iz Madrida, koji je slavio sa 3:0 golovima Ronalda i Benzeme, a sav posao završen je u prvih pola sata meča. U drugom meču grupe B, Ludogorec je pogotkom Mineva u 93. minutu slavio protiv Bazela.

Atletiko iz Madrida "slistio" je Malme sa "petardom" u mreži, a sav posao završili su u drugom poluvremenu, dok je veliko iznenađenje napravio Olimpijakos koji je na pleća oborio torinski Juventus.

Leverkuzen je sa dva brza gola u drugom poluvremenu slomio Zenit, dok su Monako i Benfika remizirali 0:0.

Ubedljiv je bio Dortmund, koji je na gostovanju Galatasaraju slavio sa velikih 4:0, golovima Obamejanga, Rojsa i Ramosa. Anderleht je vodio protiv Arsenala i činilo se da će da skine veliki skalp, ali su Gibs u 89. , a zatim Podolski u prvom minutu nadoknade, preokrenuli rezultat za dva minuta.

REZULTATI:
Grupa A:
Olimpijakos – Juventus 1:0 (Kasami 35)

Atletiko Madrid – Malme 5:0 (Koke 48, Mandžukić 61, Grizman 63, Godin 88, Ćerći 90+3)

REDOSLED: Atletiko Madrid 6, Olimpijakos 6, Juventus 3, Malme 3 boda

Grupa B:
Liverpul – Real Madrid 0:3 (Ronaldo 23, Benzema 30, 41)

Ludogorec – Bazel 1:0 (Minev 90+2)

REDOSLED: Real Madrid 9, Ludogorec 2, Liverpul 3, Bazel 3 boda

Grupa C:
Leverkuzen – Zenit 2:0 (Donati 58, Papadopulos 63)

Monako – Benfika 0:0

REDOSLED: Leverkuzen 6, Monako 5, Zenit 4, Benfika 1 bod

Grupa D:
Anderleht – Arsenal 1:2 (Nahar 71 - Gibs 89, Podolski 91)

Galatasaraj – Dortmund 0:4 (Obamejang 6, 18, Rojs 41, Ramos 83)

REDOSLED: Dortmund 9, Arsenal 6, Anderleht 1, Galatasaraj 1 bod

POGLEDAJTE GOLOVE U LIGI ŠAMPIONA:

90+3. minut - Alesio Ćerći je zatresao mrežu Malmea za 5:0.

90+2. minut - Jordan Minev pogađa za Ludogorec protiv Bazela.

90+1. minut - Lukas Podolski za preokret Arsenala za samo sva minuta.

89. minut - Kjeran Gibs je poravnao rezultat u Briselu, sada je 1:1.

88. minut - Dijego Godin za 4:0 za Atletiko.

83. minut - Adrijan Ramos postiže četvrti gol Dortmund.

79. minut - Drugi žuti karton i automatski crveni za Vendela, igrača Leverkuzena.
76. minut - Benfika nastavlja meč sa igračem manje, jer je Lisandro Lopez zaradio crveni karton.

71. minut - Endi Nahar doveo je Anderleht u prednost protiv Arsenala 1:0.

63. minut - Antoan Grizman za 3:0 za Atletiko Madrid.

63. minut - Kirijakos Papadopulos udvostručio je vođstvo Leverkuzena.

61. minut - Mario Mandžukić za 2:0 za Atletiko.

58. minut - Đulio Donati je doveo Leverkuzen u prednost 1:0 nad Zenitom.

48. minut - Koke za 1:0 za Atletiko protiv Malmea.

41. minut - Karim Benzema postigao je i treći gol za Real na "Enfildu".

41. minut - Marko Rojs je doveo Dortmund u vođstvo od 3:0.

35. minut - Pajtim Kasami je doveo Olimpijakos u vođstvo protiv Juventusa 1:0.

30. minut - Karim Benzema za 2:0 za Real protiv Liverpula.

23. minut - Kristijano Ronaldo je pogodio za 1:0 za Real Madrid protiv Liverpula.

18. minut - Prvotimac Bazela Serej Dije isključen je na meču sa Ludogorecom posle nesmotrenog starta.

18. minut - Još jedan pogodak Obamejanga, sada posle asistencije Piščeka. Sada je 2:0 za Dortmund.

7. minut - Dortmund je poveo sa 1:0 golom Pjera Obamejanga.

1. minut - Počelo je osam utakmica Lige šampiona.