0
Petak 10.10.2014.
22:39

Kvalifikacije za EP: Bugari "častili" Hrvate, Kjelini imao šou

U najzanimljivijem susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Hrvatska je slavila u Sofiju protiv Bugarske 1:0, a jedini strelac bio je nespretni štoper domaće selekcije Popov, koji je u 36. minutu prevario svog golmana i doneo "vatrenima" trijumf na vrućem gostovanju. Defanzivac Italije Đorđo Kjelini postigao je čak tri gola, dva u protivničku i jedan u svoju mrežu.

Luka Modrić u duelu sa Vladimorom Gadževim

Utakmica na stadionu "Vasil Levski" ostaće upamćena po incidentima na tribinama pre i tokom utakmice. Na terenu, "vatreni" su iskustvom uspeli da slome otpor solidnih Bugara, koji su u drugom poluvremenu imali nekoliko odličnih prilika, ali se istakao golman Hrvata Subašić.

Na meču Italija - Azerbejdžan, koji je završen tesnom pobedom "azura" 2:1, u prvom planu bio je defanzivac Juventusa Đorđe Kjelini. On je prvo doveo Italijane u vođstvo krajem prvog poluvremena, da bi u 76. postogao još jedan gol, ali sopstevnu mrežu. Da ovo veče Kjelinija potrudio se u 82. minutu, kada je posle centaršuta Đovinka zatresao ponovo mrežu.

Kazahstanci su odolevali Holandiji do 82. minuta, ali je onda Afelaj raspršio nadu gostima da mogu da ostanu neporaženi u duelu sa trećeplasiranom selekcijom na SP u Brazilu.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je Belgija koja je postigla šest golova nejakoj Andori, dok je BiH u Velsu odigrala bez golova.

Rezultati i strelci

Belgija - Andora 6:0 (De Brujne 31, 34, Čadli 37, Origi 55, Mertens 65, 68)

Bugarska - Hrvatska 0:1 (Popov 36 autogol)

Kipar - Izrael 1:2 (Makrides 67 - Damari 38, Ben Haim 45)

Italija - Azerbejdžan 2:1 (Kjelini 44, 82 - Kjelini autogol 76)

Letonija - Island 0:3 (Crveni karton Rudnevs 55 - Sigurdson 66, Gunarson 77, Gislason 89)

Malta - Norveška 0:3 (Daehil 22, King 26, 49)

Holandija - Kazahstan 3:1 (Huntelar 62, Afelaj 82, Van Persi 89 - Abdulin 17, crveni karton Džolčiev 64)

Turska - Češka 1:2 (Bulut 8 - Sivok 15, Dokal 58)

Vels - BIH 0:0