0
Četvrtak 02.10.2014.
20:52 >> 23:04h

Liga Evrope: Mbia zaledio "Kantridu"

Sevilja, branilac titule u Ligi Evrope, provukla se na "Kantridi". Riječani su odličnom igrom u drugom poluvremenu vodili 2:1 protiv renomiranog gosta iz Andaluzije, ali je u prvom minutu sudijske nadoknade Mbia doneo bod gostima. Iskusni Kamerunac Samjuel Eto spasio je u 82. minutu Everton od poraza u Krasnodaru protiv istoimenog ruskog tima. Moksvski Dinamo je pogotkom Žirkova u trećem minutu sudijske nadoknade pobedio PSV 1:0.

Duel Arona Hanta (Volfsburg) i Idrisa Gejea (Lil)

Rezultati i strelci drugog kola Lige Evrope: Dinamo M. - PSV 1:0 (Žirkov 90+3), Krasnodar - Everton 1:1 (Ari 43 - Eto 82), Alborg  - Rio Ave 1:0 (Helenius 46), Dinamo K. - Steaua 3:1 (Jarmolenko 40, Kravec 66, Teodorčuk 90+2 - Rusesku 90), Dinamo Minsk - Fiorentina 0:3 (Akvilani 33, Iličić 61, Bernardeski 68), Fejenord  - Standard 2:1 (Van Bik 47, Manu 84 - Vijera 65), Gengam - PAOK 2:0 (Marvo 47, 50), Lokeren - Metalist H. 1:0 (De Po 74), Rijeka  - Sevilja 2:2 (Kramarić 52 penal, Kvržić 68 - Aspas 26, Mbia 90+1), Slovan - Napoli 0:2 (Hamšik 35, Iguain 74), Sparta P. - Jang Bojs 3:1 (Vaha 27, Lafata 29, 85 - Oro 52), Trabzon - Legija 0:1 (Kuharčik 16), Volfsburg - Lil 1:1 (De Brujne 82 - Origi 77 penal).

Asteras - Partizan 2:0 (Usero 22, Para 52), Astra - Salcburg 1:2 (Seto 15 - Kampl 36, Sorijano 42), Seltik - Dinamo Z. 1:0 (Kamons 6), Estoril - Panatinaikos 2:0 (Kleber 52, Amado 66) , Helsinki - Briž 0:3 (Rafaelov 20, De Suter 70, De Bok 78), Sent Etjen - Dnjepar 0:0, Inter  - Karabag 2:0 (D'Ambrosio 18, Ikardi 82), Torino - Kopenhagen 1:0 (Kvaljarela 90+4 penal), Totenhem - Bešiktaš 1:1 (Kejn 27 - Demba Ba 88 penal), Viljarel - Apolon 4:0 (Moreno 9, 82 Espinoza 44, 51), Cirih - Borusija Menhengladbah 1:1 (Etoundi 23 - Nordvajt 26).