1
Ponedeljak 29.09.2014.
23:02

Đorđević het-trikom srušio Palermo

Srpski reprezentativac Filip Đorđević doveo je Lacio u 45. minutu u vođstvo na neugodnom gostovanju Palermu na Siciliji, ali tu nije stao. Nekadašnji špic Crvene zvezde udvostručio je prednost Rimljana u 75. minutu, a samo osam kasnije i treći put zatresao mrežu rivala. Konačnih 4:0 za Lacio postavio je Marko Parolo u sudijskoj nadoknadi.

Pogodio za Lacio: Filip Đorđević

Lacio je na krilima trostrukog strelca Filipa Đorđevića protutnjao Palermom. Srbin je posle centaršuta Antonija Kandreve u smiraj prvog poluvremena matirao Stefana Sorentina. Đorđević je imao lagan posao i samo je poslao loptu u praznu mrežu.

Filip se nije zadržao na jednom pogotku. U nastavku je nastavio sa "teroriše" rivala. U 75. minutu je na asistenciju Senada Lulića pokupio loptu, lažnjakom se oslobodio čuvara i lucidno, levicom savladao golmana.

Samo osam kasnije Đorđević je stavio tačku na sve dileme oko pobednika. Došao je do gola, gađao iskosa sa leve strane i udarcem po zemlji prevario čuvara mreže domaćih.

Fijasko Palerma zaokružio je Marko Parolo golom u trećem minutu sudijske nadoknade, posle slobodnog udarca Kristijana Ledesme.

Lacio je u petom kolu došao do druge pobede u šampionatu i nalazi se na devetom mestu sa šest bodova, dok je klub sa Sicilije pretposlednji sa tri boda.