0
Subota 27.09.2014.
17:14 >> 20:39h

Bundes liga: Šalke dobio derbi Rura, Bajern siguran

U derbiju Rura ili kako Nemci vole da zovu "Majci svih derbija" Šalke je u Gelzenkirhenu pobedio Borusiju iz Dortmunda 2:1, u derbiju šestog kola Bundes lige.

Radost Čupa-Motinga i Kevina Prinsa Boatenga

Golove za domaćina postigli su Matip i Čupo-Moting, dok je jedini strelac za "milionere" bio Abumejang. Svi golovi pali su u prvih pola sata, a iako je bilo dosta prilika za golove na obe strane, mreže su mirovale u preostalom delu susreta. Od prvog minuta za Borusiju je igrao Neven Subotić, dok je Miliš Jojić meč počeo na klupi, a na teren je ušao u 69, minutu. Ovoj utakmici, prisustvovao je i premijer Srbije Aleksandar Vučić.

Fudbaler Borusije iz Dortmunda, Neven Subotić rekao je danas da je njegova ekipa bila bolja od Šalkea, ali da nije uspela da realizuje šanse.

"Igrali smo dobro u prvom poluvremenu, to nije bila velika igra, ali smo opet bili bolji od Šalkea. U drugom poluvremenu smo krenuli dobro, stvorili dosta šansi. Bili smo veoma, veoma opasni, ali nismo uspeli da uguramo loptu u gol", rekao je srpski fudbaler za nemačke medije.

Bajern je lako pobedio u Kelnu "jarčeve" 2:0, dok je Štutgart slavio protiv Hanovera minimalnim rezultatom 1:0. U ostalim susretima, Borusija iz Menhengladbaha je pobedila u gostima Padeborn 2:1, dok su Frajburg i Bajer Levekuzen odigrali meč bez golova. Volfsburg je pobedio Verdera iz Bremena sa 2:1.