0
Subota 23.08.2014.
20:22 >> 22:48h

Rakićeva bomba za Zvezdino slavlje u Novom Sadu

Sjajnim golom Đorđa Rakića u 16. minutu, Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu 1:0 u Novom Sadu, u trećem kolu Jelen Super lige. Izabranici Nenada Lalatovića, opet bez pojačanja, slavili su protiv novosadskih-crveno belih i zadržali stopostotan učinak u šampionatu.

Slavlje Luke Savića i Vukana Savićevića, mladih nada Crvene zvezde (Foto: Arhiova)

Sjajan potez Đorđa Rakića u 16. minut bio je dovoljan za nova tri boda. Iako je u uvdonim trenucima susreta povredio rame, stisnuo je zube napadač Zvezde i "projektilom" sa 25 metara matirao golmana "lala" Milinković Savića. Zvezdina sedmica morala je u 35. minutu da napusti teren, a šansu je dobio Luka Jović.

Imali su Milijaš i drugovi još nekoliko dobrih prilika. Luka Jović i Vukan Savićević nisu uspeli u izglednim situacijama da povećaju rezultat. Vojvodina je napadala, ali osim šanse rezerviste Stojanovića, kada je lavom šutirao pored gola, "lale" nisu ozbiljnije pripretile golmanu Beograđana Predragu Rajkoviću, koji je opet bio na visini zadatka.

Zvezda je makar do nedelje zadržala prvo mesto, a ono što može da raduje trenera Lalatovića da crveno-beli nisu primili gol 270 minuta.

90+3. minut - Kraj utakmice. Zvezda je pobedila Vojvodinu 1:0.
90. minut - Lazović je pokušao, ali ništa od gola.
83. minut - Vojvodina traži penal posle gužve u šesnaestercu, ali ništa od toga
82. minut - Mijailović je pokušao iz daljine, jako, ali neprecizno.
79. minut - Žuti karton dobio je Aleksandar Kovačević, vezista Zvezde.
72. minut - Gužva u šesnaestercu Zvezde, ali nema promene rezultata.
70. minut - Malo je nedostajalo da Vojvodina izjednači, ali Gaćinović nije uspeo da zahvati loptu iz neposredne blizine.
68. minut - Solidan pokušaj kapitena Voše Poletanovića sa 30 metara, ali nema opasnoti po Predraga Rajkovića.
66. minut - Vojvodina pokušava da izjednači, ali je Zvezda opasnija u kontrama.
62. minut - Glavom je pokušao Vukan Savićević, ali je odbranio Milinković Savić.
60. minut - Umesto Pečnika u igri je Gavrić.
55. minut - Velika šansa za Jovića, ali je slabo šutirao napadač Zvezde posle odlične akcije Milijaša i Savićevića. Dobro je bio postavljen golman Milinkoivć Savić.
54. minut -  S druge strane pokušaj Luke Jovića, ali nema opasnosti po gol Voše.
52. minut - Najbolju šansu za Vojvodinu imao je rezervista Stojanovića, koji je glavom šutirao pored gola. Odličan centaršut Gaćinovića.
51. minut - Snažan šut Milijaša, ali iznad gola.
50. minut - Pao je Milijaš na ivici šesnaesterca. Slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara. Odlična prilika za novi gol Milijaša.
47. minut - Alivodić je imao dobru šansu, posle kiksa Kovačevića, ali samo korner za "lale".
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Stojanović je na terenu umesto Makarića u timu Vojvodine.
45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme vođstvom Zvezde 1:0.
42. minut - Milijaš je pokušao posle centaršuta Mijailovića, ali je lako to zaustavio Milinković Savić.
40. minut - Gaćinoviću se ukazuje pomoć posle oštrog starta Pavićevića.
35. minut - Rakić je napustio teren zbog povrede. U igri je mladi Luka Jović.
33. minut - Alivodić je bio u dobroj prilici, šutirao je iskosa sa desne strane, ali samo u golmana Predraga Rajkovića. Zvezda se povukla, inicijativa domaćina.
32. minut - Voša u naletu, ali je Alivodić samo uspeo da iznudi korner. Mladi golman Zvezde Rajković siguran.
29. minut - Gaćinović je pokupšao iz daljine, ali lopta je otišla iznad gola. Lepa atmosfera na "Karađorđu". Više od 10.000 gledalaca i pored kiše bodri svoje ljubimce.
27. minut - Rajković je izbio loptu u korner posle šuta Veselinovića. "Lale" sve opasniji po gol Zvezde.
25. minut - Gaćinović je bio u prilici, ali je dobro intervenisao štoper Beograđana Lazić.
21. minut - Vojvodina se trgla posle primljenog gola. Napada sve više na gol Rajkovića koji već 200 minuta nije primio gol.

16. minut - GOOOOL - Zvezda vodi 1:0. Strelac Đorđe Rakić. Sjajno je centarfor Zvezde opalio sa 25 metara. Lopta je otišla pod prečku, nemoćan je bio mladi Milinković Savić.

12. minut - Pečnik pokušava glavom posle kornera Milijaša, ali pored gola šutira Slovanac. Zvezda bolja u prvih 15 minuta.
10. minut - Lazović je bio u solo prodoru, ali je slabo šutirao. Siguran je bio golman Novosađana Milinković Savić.
5. minut - Povređen je Đorđe Rakić. Na zagrevanju je poslat Luka Jović. Zvezda aktivnija na startu meča.
1. minut - Utakmice je počela.

SASTAVI

VOJVODINA: Milinković Savić, Nastić, Babić, Pekarić, Makarić (od 46. Stojanović), Ivanić, Alivodić, Puškarić, Poletanović, Veselinović, Gaćinović (od 88. Novaković).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Lazić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Lazović, Savićević (od 74. Gogić), Pečnik (od 60. Gavrić), Rakić (od 35. Jović).