0
Nedelja 17.08.2014.
16:38

Kuman izveo Tadića i izgubio od Liverpula!

Srpski as pogrešio kod gola, ali je fenomenalnom petom za za Klajna potvrdio da će biti glavni igrač svog novog tima. Međutim, napadački duo Redsa bio je previše za Svece.

Junak Liverpulove pobede: Rahim Sterling

"Rodžerse, trebalo je da kupiš Dušana Tadića", bila je šaljiva poruka kojom su navijači Liverpula preplavili internet posle fantastične pete srpskog internacionalca za Natanijela Klajna i privremeno izjednačenje. Ali, prevelik je Liverpul klub da bi ga porazio jedan igrač, a u prelaznom roku osakaćeni Sautempton previše se oslonio na kvalitete doskorašnjeg veziste Tventea i na kraju morao da čestita boljem – 2:1 na Enfildu za trijumfalan start Redsa u novoj sezoni.

Naoštrena četa Brendana Rodžersa samo je nastavila tamo gde je proletos stala. Odlazak Luisa Suareza, po mnogima nenandoknadiv hendikep za Liverpul, nije poremetila filozofiju mladog stručnjaka - od prvog minuta svim silama na protivnički gol. Takva taktika isplatila se u 23. minutu kada je Rahim Sterling zatresao mrežu gostiju i još jednom nagovestio da će ove sezone biti još ubojitiji nego lane i da bi mogao da bude i glavno napadačko oružje tima sa Enfilda. Svoj deo posla je savršeno je odradio i Džordan Henderson, koji je na svojoj polovini terena oduzeo loptu baš Tadiću i prebacio nekih 40 metara. Lopta kao na tacni za Sterlinga, koji se u trku namestio i pogodio za 1:0.

Međutim, u 56. minutu Enfild je utihnuo i poklonio se Tadiću. Navuklo je najzvučnije letošnje pojačanje Sautemptona dvojicu igrača na sebe, a potom loptu petom protnulo do Klajna, koji je istrčao sam pred Simona Minjolea... Sjajna egzekucija za 1:1 i oduševeljenje navijača Svetaca koji su dobili novog idola. Mislimo na Tadića naravno. U 76. minutu Ronald Kuman zamenio je Srbina Šonom Longom, a samo koji minut kasnije Danijel Staridž na asistenciju Sterlinga postiže pobedonisni gol. Imali su gosti priliku za izjednačenje, ali su u 87. minutu pogodili prečku.