0
Subota 03.04.2010.
18:00 >> 20:18h

Zvezda bolja od "romantike", Lomić srušio Spartak

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u 22. kolu Jelen Super lige ekipu OFK Beograda sa 2:0, a identičnim rezultatom Partizan i Vojvodina su slavili protiv Sartaka, odnosno BSK-a.

Utakmicu na Karaburmi posmatralo je oko 500 gleadlac zbog bojkota navijača usled uskršnjih praznika.

Crvena zvezda je od prvog minuta zaigrala ofanzivno i često je prodirala preko bokova i prilike su se ređale kao na tacni. Seriju promašaja gostiju prekinuo je Perović golom u 40. minutu za 0:1, a na centaršut Kadua sa leve strane.

Crveno-beli su i u nastavku bili bolji tim na terenu, a "romantičari" su se uglavnom branili. Zvezda je nakon par dobrih prilika uspela da postigne novi gol, a strelac je bio Dejan Lekić u 70. minutu. Ponovo je akcija išla preko leve strane, a sada je Ignjatijević asistirao Lekiću, koji je sa desetek metara iskosa pogodio malu mrežu golmana domaćih Šaranova - 0:2.

Do kraja utakmice Zvezda je vešto čuvala loptu i sasvim zasluženo slavila čime je zadržala prednost na tabeli u odnosu na prvog pratioca komšijski Partizan.

Partizan je uspeo da pobedi Spartak iz Subotice sa 2:0, a oba gola dao je Marko Lomić, oba iz slobodnog udarca.

Crno-beli su čitavim tokom meča imali više od igre, a Subotičani su svoju šansu tražili iz kontri. Iako nisu postigli gol u prvom delu igre, a bilo je prilika, Marko Lomić je već početkom drugog poluvremena otključao bravu golmana Spartaka Jovanovića preciznim udarcem preko živog zida za 1:0. Nastavak meča doneo je nešto otvoreniju i agresivniju igru gostiju, ali je mrežu ponovo zatresao Marko Lomić u 42. minutu, kao preslikan prvi gol - 2:0.

"Hristos voskrese"

Meč je posmatralo oko 3.000 gledalaca, ali bez najvatrenijih pristalica domaćih, "Grobara", koji su bojkotovali duel jer se igra na Uskrs. Na južnoj tribini stadiona bio je okačen samo jedan transparent na kojem je pisalo - "Hristos voskrese".

Crno-beli su do kraja vešto sačuvali prednost i ovom pobedom ostali na dva boda manjka od večitih komšija Crvene zvezde. Spartak je zadržao treće mesto na tabeli jer ima bolju gol razliku u odnosu na OFK Beograd.

Partizan i Crvena zvezda tako nastavljaju "mrtvu trku" za šampiona. Zvezda ima 58 bodova, dva više od Partizana, dok se na trećem i četvrtom mestu nalaze Spartak i OFK Beograd sa po 36.

Vojvodina je u Novom Sadu nadigrala BSK iz Borče pobedom od 2:0 pa su "lale" tako prekinula niz od tri uzastopna poraza. Dušan Tadić je u 70. minutu doveo Vojvodinu do prednosti od 1:0, a Dragan Mrđa je sa penala deset minuta kasnije potvrdio pobedu svog tima - 2:0.

Vojvodina je tako iskoristila poraz četvrtoplasiranog OFK Beograda od Zvezde i primakla se "romantičarima" na tri boda zaostatka.

Za milo čudo pobedio je Čukarički i to na svom terenu ekipu Jagodine rezultatom 2:1. Strelci su bili Krčmarević u prvom i Žignić u drugom poluvremenu. Čast Jagodine odbranio je Đilas golom u poslednjim trenucima utakmice.

Ipak "brđanima" ni ova tri boda nisu dovoljna da se mrdnu sa dna tabele i najverovatnije će ispasti u niži rang takmičenja.

Borac je golom kapitena Dmitrovića sa bele tačke pobedio Metalac, a takođe minimalnim rezultatom slavio je i Javor protiv Napredka golom Milovića tri minuta pre kraja meča u Ivanjici. Domaćin je čak igrao i sa fudbalerom manje jer je Boris u 74. zaradio crveni karton.

Hajduk je u Kuli u poslednjim sekundama utakmice pobedio Rad iz Beograda rezultatom 2:1, dok je meč između Mladog radnika i Smedereva završen bez golova.