Subota 6. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 15.07.2014.
18:15
Beta A

Stanković: Vidić neće imati problema u Italiji

Nekadašnji fudbaler Intera i Srbije Dejan Stanković rekao je danas da Nemanja Vidić neće imati problem da se prilagodi stilu igre u Italiji.

Nemanja Vidić
 

"Rekao sam mu da se u Italiji velika pažnja posvećuje organizaciji, taktici. Godinama se suočavao sa fantastičnim napadačima koji odlično igraju jedan na jedan. Ovde će moći da igra sa cigaretom u ustima", rekao je Stanković za list Gazeta delo sport.

Vidić je ovog leta došao u Inter posle više od osam godina igranja u Mančester junajtedu, gde je bio kapiten.

"Pitao je hiljadu stvari, o Italiji, italijanskom fudbalu, Interu, saigračima... želeo je sve da zna. Tokom dve godine bio je najbolji štoper na svetu i sada je među najboljima", kazao je Stanković.

On je Vidića opisao kao "ozbiljnog čoveka, velikog profesionalca i pravog lidera".

Stanković je naveo da Vidić neće imati problema da se navikne na formaciju s tri štopera.

"Brzo će naučiti, pametan je i iskusan. On može da pročita igru unapred i zauzme poziciju pre napadača", dodao je Stanković.

Upitan šta on i Vidić imaju zajedničko, Stanković je odgovorio hrabrost, a nekadašnjeg saigrača iz reprezentacije Srbije uporedio je s glavnom ulogom iz filma "Hrabro srce".

"Vidić je mnogo hladniji od mene, ali rekao bih da je hrabrost zajednička. Jeste li gledali film 'Hrabro srce'? Ne znam koliko puta sam rekao 'Nemanja, misli na svoje zdravlje' i koliko je puta on povredio čelo ili nos, jer se uvek baca i ne razmišlja o tome", rekao je Dejan Stanković.
 

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online