5
Petak 04.07.2014.
21:49 >> 23:54h

Silva i Luiz zaigrali sambu i zakazali dvoboj sa Nemcima

U polufinale SP igraće Nemačka – Brazil. Posle "pancera“ to je uspelo i Brazilu, koji je u Fortalezi pobedio Kolumbiju 2:1. Kada je bilo najpotrebnije, momci u žutim dresovima zaigrali su sambu. Nisu briljirali ni Nejmar, ni Fred, ni Hulk, nego su "kariokama“ plasman među četiri najbolje selekcije planete doneli štoperi Tijago Silva i David Luiuz.

Radost "karioka" posle gola Tijaga Silve

Brazilci su odigrali furioznih prvih 45 minuta gde su razbili Kolumbijce, koji nisu ličili na onu reprezentaciju koja je „mlela“ pre ovog susreta. Posle kornera Nejmara, na drugoj stativi u sedmom minutu bio je Tijago Silva koji je doneo vođstvo domaćinu SP. „Bombom“ iz slobodnig udarca u 69. minut David Luiz duplirao je prednost. Kada se očekivao lak posao za Brazil, Žulio Sezar je skrivio penal iz kojeg je Džejms Rodrigez, šestim golom na SP, smanjio prednost i uneo dramu u finišu.

Napadali su kao osice Kolumbijci u poslednjih 10-ak minuta, ali nije bilo promene rezultata. Brazilci će na Nemce bez Silve, koji je dobio drugi žutzi karton, a verovatno i bez povređenog Nejmara, koji je u finišu susreta izašao iz igre uz bolnu grimasu.

90+5. minut - Završena je utakmica.
88. minut - Nejmar je povređen. Mora da napusti igru.
83. minut - Kolumbijci u naletu, Brazilci se panično brane u finišu susreta.
82. minut - Pritisak Kolumbijaca, umalo gol Bake, ali je sudija podigaio zastavicu - ofsajd.
80. minut - Džejms Rodrigez izvodi jedanaesterac. GOOOOL - Rodrigez smanjuje.
78. minut - Penal za Kolumbiju posle faula Sezara nad Bakom.

69. minut - GOOOOOL - Kakva golčina Davida Luiza sa 35 metara. 2:0 za Brazil. Fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca. Brazil je blizu polufinala.

68. minut - Žuti karton za Džejmsa Rodrigeza.
66. minut - Kolumbija daje gol, ali sudija je poništio zbog ofsajda. Jepes je zatresao mrežu, ali...nema promene rezultata.
64. minut - S druge strane, Nejmar je zaustavljen, slobodan udarac za Brazil. Prilika za dobar centaršut. Opsina je lako uhvatio loptu. Žuti karton za Tijaga Silvu i on neće igrati protiv Nemačke, ako se "karioke" plasiraju.
62. minut - Novi slobodan udarac za Kolumbiju, posle faula Marsela nad Gvadradom. Nije bilo opasnosti po gol Brazila.
60. minut - Guarin je pokušao, ali iznad gola. Zanimljivo, golman Brazila Žulio Sezar nijednom nije intervenisao za sat vremena igre.
53. minut - Marselo je centrirao u peterac Kolumbije, ali je Ospina dobro intervenisao.
52. minut - Slobodan udarac sa druge strane, za Brazil, posle starta Guarina nad Paulinjom. Luiz je skočio, ali slabo je to bilo.
50. minut - Slobodan udarac za Kolumbiju. Prilika za dobar centaršut. Kuadrado je centrirao, ali je odbrana Brazila dobro reagovala i izbacila loptu.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena.
44. minut - Dobar šut Nejmara, ali iznad gola.
43. minut - Slobodan udarac za Brazil sa 18 metara iskosa sa leve strane. Dobra prilika za Nejmara.
39. minut - Novi pokušaj Hulka, ali je zato neprecizan.
37. minut - Slabo su to izveli Kolumbijci, Rodrigez je pogodio živi zid.
36. minut - Indirektan udarac za Kolumbiju sa 17 metara. Sjajna prilika za Džejmsa Rodrigeza.
35. minut - Brazilci opasni iz prekida. Fernandinjo je pokušao glavom posle kornera koji je izveo Nejmar, ali pored gola.
28. minut - Treća šansa za Hulka, ali je opet fenomenalan bio golman Kolumbije Ospina.
27. minut - Fred je glavom prebacio gol Ospine posle centaršuta Marsela. Odlična utakmica u Fortalezi.
23. minut - Kvadrado je upropastio dobar kontranapad Kolumbije lošim dodavanjem.
20. minut - Novu šansu ima Hulk, ali je Ospina dobro odbranio. Pokušao je na odbijenu loptu Oskar, ali je dobro intervenisao golman Kolumbije.
17. minut - Hulk je bio u dobroj šansi, uputio je loptu ka golu, ali je Zuniga izbacio loptu ispred Freda.
11. minut - Kolumbija je opasno zapretila. Kvadrado je šutirao pored gola.
10. minut - Guarin upućuju prvi udarac ka Sezaru, ali je bio neprecizan.

7. minut - GOOOL - Vodi Brazil, strelac Tijago Silva. Repriza gola kao protiv Čilea. Nejmar je izveo korner, a umesto Luiza, sada je na drugoj stativi bio Tijago Silva, koji je sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu Ospine.

5. minut - Nejmar je uputio prvi šut ka golu Ospine, ali je lopta otišla pored gola.
4. minut - Slobodan udarac za Brazil sa 30 metara.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

BRAZIL: Sezar, Majkon, Silva, Luiz, Marselo, Paulinjo (od 86. Ernandez), Fernandinjo, Oskar, Hulk, Fred, Nejmar.

KOLUMBIJA: Ospina, Zuniga, Zapata, Jepes, Armero, Guarin, Sančez, Kvadrado, Ibarbo (od 46. Ramos), Gutijerez (od 75. Baka), Rodrigez.