1
Subota 28.06.2014.
22:00 >> 23:50h

Sjajna Kolumbija: Rodrigez razbio Urugvaj i uplašio "karioke"

Fenomenalni Kolumbijci melju sve na SP. U južnoameričkom duelu osmine finala, Kolumbija je zahvaljujući dvostrukom strelcu Džejmsu Rodrigezu pobedila Urugvaj 2:0 i zakazala duel sa Brazilom u četvrtfinalu šampionata.

Agilar (Kolumbija) osujetio je Forlana (Urugvaj)

Očitali su lekciju Kolumbijci Urusima, koji bez prve zvezde tima Luisa Suareza nisu bili dostajan protivnik. Brzo, tačno, lucidno, delovali su Kolumbijci naspram bezidejnog protivnika. Briljirao je možda najbolji igrač dosadašnjeg toma šampionata Džejms Rodrigez koji je u 28. minutu spektakularnim volejom doveo u vođstvo svoju selekciju.

Na startu drugog poluvremena, Kuadrado se prošetao odbranom i uposlio igrača Monaka koji petim golom na šampionatu rešava sve dileme. Urugvajci posle toga nisu imali ni snage ni kvaliteta da priprete razigranim Kolumbijcima.

90+3. minut - Utakmica je završena.
85. minut - Kavani je pokušao, ali Ospina brani. Urugvaj pokušava da postigne gol i unese neizvesnostu u meč.
79. minut - Velika šansa za Urugvaj, ali je Ospina odbrani šut Pereire.
68. minut - Kavani glavom, ali preko gola. Kolumbija blizu četvrtfinala.
64. minut - Rodrigez pokušava za Urugvaj, ali je Ospina bio odličan i zaustavio njegov šut.
60. minut - Pokušavaju Urugvajaci, ali su bezidejni na sredini terena. Nema upotrebljivih lopti za Edisona Kavanija.
56. minut - Pokušao je Džejms Rodrigez, ali samo do živog zida.
55. minut - Defanzivac Urugvaja Himenez dobija žuti karton. Slobodan udarac za Kolumbiju.
50. minut - GOOOOL - Opet Džejms Rodrigez. Sjajna asistencija Kuadrada koji se prošetao odbranom Urugvaja. Ovo je peti gol napadača Monaka i time je trenutno vodi na listi strelaca.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Kolumbija vodi 1:0.
44. minut - I pored vođstva, Kolumbija ima više posed lopte, Urugvaj inferioran u prvom poluvremenu.
39. minut - Kavani je imao dobru priliku, ali je pomoćni sudija pokazao da se radilo o ofsajdu.
36. minut - Gutijerez je pokušao iz daljine, ali nije bilo problema za Musleru.
33. minut - Slobodan udarac za Urugvaj sa 30 metara. Odličan šut Kavanija, ali preko gola. Ospina nije morao da interveniše.
31. minut - Urugvaj se trgao posle primljenog gola.

28. minut - GOOOL - Kakva golčina Džejmsa Rodrigeza. Volejem sa 17 metara zakucao je loptu u mrežu nemoćnog Muslere. Najlepši gol na SP. To je četvrtti pogodak na šampionatu najboljeg igrača Kolumbije i tako se na listi strelaca izjednačio sa Mesijem, Nejmarom i Milerom.

23. minut - Opet Zuniga pokušava iz daljine, ali slabo je to bilo.
21. minut - Prvi korner na meču izvela je Kolumbija, ali nije bilo opasnosti po gol Muslere.
18. minut - Zasad bez prilika na obe strane. Igra se oprezno. Kolumbija ima posed lopte od čak 71 odsto.
14. minut - Pokušao je Dijego Forlan, ali je njegov šut završio daleko iznad gola. Urugvaj se oslobodio početnog pritiska Kolumbijaca.
12. minut - Zuniga pokušava šutem sa 30 metara, ali je odbranio golman Urugvaja Muslera.
9. minut - Kolumbija bolja, Urugvaj se opredelio za igru na kontre.
8. minut - Novi pokušaj Kuadrada iz slobodnog udarca. Jepes je dodirnuo loptu glavom, ali je lopta otišla preko gola.
6. minut - Slobodan udarac za Kolumbiju sa 18 metara iskosa sa desne strane. Kuadrado izvodi, Muslera boksuje. Pritisak Kolumbije na startu utakmice.

SASTAVI

KOLUMBIJA: Ospina, Zuniga, Zapata, Jepes, Armero, Agilar, Sančez, Kuadrado, Rodrigez, Martinez, Gutijerez.

URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Godin, Himenez, A. Pereira (od 53. Ramirez), Arevalo, Gonzales, M. Pereira, Rodrigez, Forlan (od 53. Stuani), Kavani.