4
Četvrtak 26.06.2014.
21:52 >> 23:52h

Alžir u osmini finala, očajni Akinfejev poklonio gol Afrikancima!

Kiksevi Akinfejeva izbacili su Rusiju sa SP! Sjajni Alžir napravio je još jedno iznenađenje, odigravši nerešeno 1:1 sa Rusijom i sa četiri boda zauzeo drugo mesto u grupi H i izborio duel sa Nemačkom u osmini finala. Gol za zlatan bod delo je Islama Slimanija, koji je u 60. minutu iskoristio katastrofalnu grešku ruskog čuvara mreže. U drugom susretu, Belgija je pobedila Južnu Koreju 1:0 golom Fertongena u 78. minutu. “Đavoli” su osvojili prvo mesto sa stopostotnim učinkom i igraće sa SAD u prvoj nokaut fazi šampionata.

Trenutak kada Aleksandar Kokorin postiže pogodak za Rusiju protiv Alžira

Očajni golman Rusije kiksirao je i protiv Alžira i dozvolio Islamu Slimaniju da postigne gol. I na ovom susretu ništa bismo videli od čete Fabija Kapela. Sporo, bezidejno, delovala je "zbornaja komanda". Sjajan gol Kokorina u šestom minutu bio je nagoveštaj da će Rusija da odigra bolje, ali taj pogodak mladog napadača je bilo sve što smo videli od Rusa. Borbeni Alžirci sasvim zasluženo su osvojili bod i plasirali se među 16 najboljih selekcija planete.

90+4. minut - Kraj utakmice. Alžir je u osmini finala.
87. minut - Samedov je izveo slobodan udarac, ali lak zadatak za golmana Alžira Mbohija.
85. minut - Pokušava Džagoev, ali bezidejni su Rusi, Alžir je blizu istorijskom plasmana u osminu finala.
78. minut - Samedov je pokušao, ali loš udarac.
75. minut - Feguli je pokušao, ali slabo udarac igrača Valensije.
70. minut - Keržakov je pokušao, ali sjajan na golu je bio Mbohi.
65. minut - Đabu pokušava, ali ovaj put je Akinfejev bio siguran.
62. minut - Denisov je uputio šut iz daljine, Mbohi je bio nesiguran, ali je ipak uspeo da sačuva mrežu.
60. minut - Žuti karton za Kozlova. GOOOOL - Islam Slimani za 1:1. Sjajno je skoćio Slimani, ali je katastrofalan bio Akinfejev, koji je loše procenio let lopte.
58. minut - Slimani šutira, ali je pre toga napravio faul nad Berezutskim.
57. minut - Prvi žuti karton za Rusiju dobio je Kamborov.
55. minut - Alžirci prete preko Slimanija i Fegulija.
51. minut - Keržakov je šutirao sa 25 metara, Alžirci su odbili u korner. Alžir napada, Rusija preti iz kontri.
47. minut - Samedov ima stopostotnu šansu za Rusiju, ali Mbohi mu je ušao u šut i odbranio.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Keržakov je imao šansu, ali ostaje 1:0. Kraj prvog poluvremena.
45. minut - Belkalem je šutirao glavom, ali iznad gola.
43. minut - Opet Alžirci prete iz prekida. Slimani je zahvatio loptu glavom posle kornera, ali pravo u Akinfejeva.
40. minut - Mesbah je dobio prvi žuti kartona na meču zbog starta nad Keržakovom.
39. minut - Samedov pokušava iz slobodnog udarca, ali je to loše uradio.
35. minut - Brahimi šutira sa 20-ak metara, ali je Akifejev siguran. Rusija se opredelila za kontre, Alžir napada.
33. minut - Alžirci sve opasnije prete Akinfejevu.
29. minut - Najbolju šansu na utakmici propustio je Slimani. Šutirao je glavom sa sedam metara, ali je Akinfejev odbranio.
27. minut - Mesbah upućuju prvi udarac ka Akinfjevu, ali je siguran ruski čuvar mreže.
26. minut - Šatov je pokušao iz daljine, ali je prešla preko noge ruskom reprezentativcu, pa je otišla daleko iznad gola.
24. minut - Rusi su "stali" na loptu, drže situaciju pod kontrolom. Gol Kokorina im mnogo znači. Alžirci zasad bez ozbiljnog šuta na gol Akinfejeva.
20. minut - Samedov je bio u dobroj situaciji, ali pokušao je da uposli Keržakova, koji se našao u ofsajdu.
17. minut - Solo prodor Glušakova, ali nije bilo dobre završnice.
13. minut - Alžir napada, Brahimi je pokušao, ali je Akinfejev stigao pre do lopte.

6. minut - GOOOL - Vodi Rusija. Strelac Aleksandar Kokorin posle sjajnog centaršuta Kombarova. Prva ozbiljna akcija na susretu i odmah gol. Mladi napadač glavom sa 10-ak metara je zakucao loptu u mrežu golmana Mbohija. Konačno smo nešto videli od Rusa na ovom SP.

U drugom susretu, Belegijanci su se više čuvali za osminu finala. Iako su celo drugo poluvreme igrali sa desetoricom slavili su protiv očajne Južne Koreje.

Lepe Korejke bodre svoje ljubimce na susretu sa Belgijom

SASTAVI

ALŽIR: Mbohi, Mandi, Belkalem, Hališ, Mesbah, Međani, Bentaleb, Brahimi, Đabu, Feguli, Slimani.

RUSIJA: Akinfejev, Kozlov, Berezutski, Ignaševič, Kombarov, Fejzulin, Glušakov (od 46. Denisov), Samedov, Šatov (od 67. Džagoev), Kokorin, Keržakov.

90+3. minut - Kraj utakmice, nova pobeda Belgije.
78. minut - GOOOL - Vodi Belgija 1:0. Strelac je Fertongen.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.
45. minut - Defur je dobio crveni karton. Belgija sa desetoricom u drugom poluvremenu.
25. minut - Dres Martens je imao sjajnu šansu, ali sa pet metara je šutirao iznad gola.
18. minut - Fertongen je pokušao iz slobodnog udarca, ali slab udarac defanzivca "đavola".
11. minut - Nema uzbuđenja. Igra se na sredini terena, bez prilika za pogodak.
1. minut - Utakmic ae počela.

SASTAVI

JUŽNA KOREJA: S. Kim, J. Li, K. Kim, Hong, Jun, Han, Ki, Ku, Son, Č. Li, Š. Kim.

BELGIJA: Kurtoa, Vanden Bore, Van Bujten, Lombarts, Fertongen, Defur, Dembele, Felaini, Januzaj, Mertens, Miralas.