5
Četvrtak 26.06.2014.
17:56 >> 20:16h

Nemci i Ameri u osmini finala, pirova pobeda Portugala

Nemci ipak nisu pustili Amerikance kao što se danima spekulisalo! Slavili su "panceri" 1:0 protiv SAD golom Tomasa Milera u 54. minutu. Ipak, i "Jenkije" ćemo gledati u osmini finala, jer je u drugom susretu G grupe Portugal pobedio Ganu 2:1.

Omar Gonzales startuje na strelca gola za Nemačku Tomasa Milera

Nemačka je još jednom pokazala da ne kalkuliše. Od prvog minuta, izabranici Joakima Leva diktirali su tempo, stvarali prilike, dok su Amerikanci tek u finišu pripretili Nojeru. Gol odluke postigao je Tomas Miler, koji je u 54. minutu sa 20-ak metara pogodio mrežu Hauarda.

Pre toga je Mertesaker imao dobru priliku, ali je golman Amerikanac odbio loptu, na njegovu nesreću na nogu fenomenalnog Milera, koji se izjednačio na listi strelaca sa Mesijem i Nejmarom (sva trojica postigla po četiri gola).

90+4. minut - Utakmica je završena pobedom Nemačke 1:0.
90+3. minut - Džons i Dmepsi su imali šansu za izjednačenje, ali ostaje 1:0.
85. minut - Gece i Ozil su bili u šansi, ali je dobro intervenisala odbrana Amerikanaca.
74. minut - Pokušavaju Amerikanci da ugroze gol Nojera, ali četa Jirgena Klinsmana nije stvorila nijednu šansu.
67. minut - Ozil je pokušao da proigrao Milera, ali je lopta otišla u gol aut.
54. minut - GOOOL - Miler za vođstvo Nemačke. Sjajan šut sa 20 metara posle odbijene lopte Hauarda. Pre toga je Mertesaker imao priliku. mILER SE
51. minut - Nemci napadaju, ali i dalje miruje mreža Hauarda.
47. minut - Gonzales je spasio Amerikance. Izbacio je loptu u korner ispred Ozila.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Na terenu je Miroslav Klose. Da li će dati gol i postati rekorder po broju pogodaka na SP?
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Bez golova u Resifeu.
39. minut - Podolski je pokušao da uposli Milera, ali je Hauard to zaustavio sjajnim istrčavanjem.
36. minut - Ozil je imao odličnu priliku, ali opet je Hauard na visini zadatka.
31. minut - Toni Kros je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Hauard odbranio.
22. minut - Opasan napad Amera, Zusi šutira sa 20 metara, ali malo iznad gola Nojera.
20. minut - Miler šutira iu daljine, ali lak posao za Hauarda.
18. minut - Mnogo bolja igra Nemaca, Amerikanci bezopasni.
14. minut - Opet Boateng probija po desnoj strani, ali su Amerikanci izbacili loptu.
11. minut - Defanzivac Nemačke Kevedes dobio je žuti karton.
10. minut - Velika šansa za Nemačku, ali su Mertesaker i Humels zasmetali jedno drugom.
9. minut - Ozil je centrirao, lopta nije stigla do Podolskog, Hauard je odbranio.
5. minut - Boateng je proša po desnoj strani, ali je siguran bio Hauard. "Panceri" diktiraju tempo.
2. minut - Nemačka preti, pokušao je Podolski, ali je slabo zahvatio loptu.

Konačno je slavio i Portugal, ali je zbog slabije gol razlike završio SP u Brazilu. Prokunuo je i Kristijano Ronaldo, čijim golom u 81. minutu, Portugalci su slavili.

Pre toga je Asamoa Gijan izjednačio. Gana je jurila dva gola, ali nije uspela, pa su se Portugalci koliko-toliko časno oprostili od daljeg takmičenja.

Harison Aful je oborio Kristijana Ronalda

SASTAVI

SAD: Hauard, Džonson, Gonzales, Bizler, Bizli, Bekerman, Džons, Dejvis, Bredli, Zusi (od 85. Jedlin), Dempsi,

NEMAČKA: Nojer, Boateng, Mertesaker, Humels, Hevedes, Lam, Švajnštajger (od 76. Gece), Kros, Ozil (od 89. Šurle), Podolski (od 46. Klose), Miler.

90+5. minut - Utakmica je završena. Pirova pobeda Portugala.
85. minut - Nani glavom pored gola.
81. minut - GOOOOL - Portugal vodi 2:1 - Kristijano Ronaldo je konačno postigao gol i ovim rezultatom najviše su se obradovali Amerikanci.
69. minut - Varela je lobovao golmana Daudu, ali lopta nije završila u mrežu.
67. minut - Asamoa je imao novu priliku za Ganu, ali njegov udarac završio je pored gola Beta.
62. minut - Gana mnogo bolja u drugom poluvremenu.
57. minut - GOOOL - Asamoa Gijan izjednačuje. Odličan skok i udarac glavom napadača Gane. Afrička selekcija ponovo je u igri za osminu finala.
51. minut - Asamoa Gijan je šutirao sa 20-ak metara, lopta je pogodila stativu.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Portugal 1:0.
45. minut - Nani je šutirao iz daljine, ali daleko iznad gola.
37. minut - Šansa za Ganu, Asamoa Gijan šutira glavom pored gola.
35. minut - Amorim je imao sjajnu šansu da dovede Portugal u vođstvo od 2:0, ali je promašio zicer.
33. minut - Novi pokušaj Ronalda, ali neće gol na ovom šampionatau najboljeg igrača današnjice.

31. minut - GOOOL - Vodi Portugal, autogol Bojea.

24. minut - Gijan šutira glavom, ali je Beto uspeo da spasi Portugal.
19. minut - Ronaldo je ponovo u šansi, šutira glavom, ali golman Gane brani.
13. minut - Opet Ronaldo pokušava šutem iz daljine, ali je Dauda odbranio njegov šut.
6. minut - Kristijano Ronaldo je pogodio prečku.

SASTAVI

PORTUGAL: Beto, Pereira, Pepe, Alveš, Veloso, Karvaljo, Mutinjo, Amorim, Nani, Eder, Ronaldo.

GANA: Dauda, Aful, Boje, Mensah, Asamoa, Rabiu, Agjemang-Badu, A. Ajev, Atsu, Varis, Gijan.