25
Ponedeljak 23.06.2014.
21:36 >> 00:39h

Brazil i Meksiko u osmini finala, Hrvati idu "doma"

Brazil i Meksiko izborili su plasman u osmini finala iz grupe A. Suspendovani od strane FIFA Josip Džo Šimunić kažnjen je zbog zloglasnog pokliča "Za dom spremni". Kao da su ga saigrači iz reprezentacije poslušali, pa su otišli "doma“ već posle prve faze SP. Meksiko je pobedio Hrvatsku 3:1 golovima Markeza, Guadrada i Ćićarito Ernandeza. U drugom susretu grupe, sjajni Nejmar vodio je Brazilce do trijumfa nad Kamerunom - 4:1. "Karioke" su osvojile prvo mesto i igraće sa Čileom u osmini finala, dok će Meksiko na megdan Holandiji.

Napadač Hrvatske Ivica Olić u "sendviču" dvojice Meksikanaca

Napadali su Hrvati, imali više loptu u nogama, ali je Meksiko bio opasniji u napadu i golovima Markeza, Guadrada i Ernandeza za samo deset minuta od 72 do 82. minuta razbio blede Hrvate, za koje je utešni gol delo Perišića.

Nejmar je sa dva gola u prvom poluvremenu protiv Kameruna izbio na prvo mesto liste strelaca sa četiri gola, dok je pogodak dao i osporavani Fred. Kamerunci su pružili dobar otpor, pogotovo u prvom poluvremenu

90+2. minut - Imao je Perišić šansu za 3:2, ali je Očoa odbranio njegov udarac.
90. minut - Rebić je dobio direktan crveni karton za Hrvatsku.
87. minut - GOOOOL - Perišić je savladao Očou za utešni gol Hrvata.
82. minut - GOOOOOL - Ćićarito Ernandez razbija Hrvatsku  - 3:0.
79. minut - Rebić je imao priliku da malo unese neizvesnost, ali nije uspeo da savlada Očou.
75. minut - GOOOL - Guadrado za 2:0. Sve je gotovo u Resifeu. Odličnim šutem sa 15 metara, Gzadrado je matirao Pletikosu posle asistencije Peralte.
72. GOOOL - Vodi Meksiko, strelac Rafael Markez. Sjajno je skočio iskusni defanzivac "sombrerosa".
65. minut - Ćorluka je izbacio loptu fglavom sa gol linije i tako spasio svoju reprezentaciju. Šansa za Agilara, bolji Meksiko u poslednjih nekoliko minuta. Želi golom da reši pitanje prolaska u osminu finala.
64. minut - Meksikanci traže penal zbog ruke Darija Srne, ali sudija odamhuje rukom. Čini se da je sudija oštetio Meksiko.
58. minut - Peralta je najbolje skočio, ali šalje loptu glavom preko gola Pletikose.
52. minut - Hrvatska napada, ali nema opasnosti po Očou.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Prvo poluvreme je završeno. Nema golova u Resifeu.
41. minut - Lajun šutira, ali samo novi korner za Meksiko. Gužva u šesnaestercu Hrvatske, ali su Meksikanci napravili faul nad Pletikosom.
40. minut - Srna šutira, ali iznad gola.
39. minut - Žuti karton za Merkeza, slobodan udarac za Hrvatsku sa 35 metara.
31. minut - Vaskez pokušava sa 30 metara, ali slab udarac Meksikanca.
25. minut - Hrvatska napada, ali je bolje šanse imao Meksiko.
19. minut - Šansa za Meksiko, ali se Peralta okliznuo i upropastio dobru proliku za vođstvo "sombrerosa".
16. minut - Erera je imao dobru priliku, ali je pogodio prečku posle sjajnog šuta sa 25 metara.
14. minut - Vaskez je spasio gol posle dodavanja Mandžukića, Hrvati sve opasniji.
13. minut - Markez je bio ispred Perišića, novi korner za "kockaste"  koji imaju inicijativu na startu meča.
9. minut - Rakitić je dobio prvi žuti karton na susretu zbog opštrog starta nad Lajunom.
7. minut - Perišić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali lopta je otišla daleko iznad gola.
4. minut - Prvi korner za Hrvatsku.

SASTAVI

HRVATSKA: Pletikosa, Vrsaljko (od 59. Vrsaljko), Ćorluka, Lovren, Pranjić (od 76. Jelavić), Srna, Rakitić, Modrić, Perišić, Olić, Mandžukić.

MEKSIKO: Očoa, Rodrigez, Markez, Moreno, Vaskez, Erera, Agilar, Guadrado, Lajun, Peralta, Dos Santos (od 62. Ćićarito Ernandez).

Napast za golmane: Nejmar igra sjajno na Svetskom prvenstvu u Brazilu

Brazilci su bili jači za oporavljenog Hulka, dok za Kamerunce nije igrao povređeni ili uvređeni Samjuel Eto i suspendovani Aleks Song.

Iako je u jednom trenutku prvo mesto bilo ugroženo zbog gol razlike na kraju je Brazil četvrtim golom rešio dileme.

90+2. minut - Kraj utakmice - 4:1 za Brazil.
85. minut - GOOOOL - Fernandinjo za 4:1 i prvo mesto Brazila.
75. minut - Brazil rutinskom igrom čuva stečeno vođstvo.
50. minut -  GOOOL - Fred, konačno je proradio i napadač "karioka".
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena, dobar otpor Kameruna, ali Brazil vodi 2:1.
35. minut - GOOOOL - Vodi Brazil ponovo Nejmar, njegov četvrti gol na šampionatu. Trenutno je brazilska zvezda prvi strelac šampionata. Solo prodor i rezantan šut Nejmara u donji levi ugao Itanđea.
32. minut - Iznenađujuće jak otpor Kameruna domaćinu šampionata.
26. minut - Žoel Matip izjednačuje  - 1:1 u Braziliji. Defanzivac Kameruna je izašao sam ispred golmana Sezara i lako ga matirao.
22. minut - Fred ima šansu za Brazil, ali je odličan Itanđe.
20. minut - Itanđe je odbranio šut Nejmara.

17. minut - GOOOOL - Nejmar za vođstvo Brazila. Asistencija Luisa Gustava.

12. minut - Eno iz Kameruna je dobio prvi žuti karton na susretu.
10. minut - Brazil napada, ali zasad odoleva odbrana Kameruna.
3. minut - Luiz Gustavo je ima veliku priliku za Brazil. Nejmar je izveo korner, ali nema opasnosti po Itanđea.

SASTAVI

KAMERUN: Itanđe, Nijom, Matip, N'Kolo, Bedimo, Eno, N'Guemo, Mbia, Mukanđo, Čupa-Moting, Abubakar.

BRAZIL: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Gustavo, Paulinjo, Oskar, Nejmar, Hulk, Fred.