0
Ponedeljak 23.06.2014.
11:40

Pogledajte: Šokantna završnica baraža za Primeru!

Las Palmas je vodio rezultatom 1:0, navijači su uleteli na teren da proslave povratak u Primeru, ali je tamo posle gola u 100. minutu (računajući i višeminutni prekid) završila Kordoba.

San se pretvorio u noćnu moru za navijače Las Palmasa, koji su u razmaku od samo 10 minuta prešli iz euforije u stanje depresije. Naime, Kordoba je u revanš utakmici finala baraža za promociju u elitu izvojevala 1:1 i vratila se u Primeru prvi put još od sezone 1971/1972! Ali, sve ono što je prethodilo takvom kraju mnogo je uzbudljivije od istorijskog podviga gostiju.

Naime, Las Palmas je vodio sa 1:0 i tim rezultatom se ušlo u sudijsku nadoknadu. Navijači domaće ekipe su požurili sa slavljem i uleteli su na teren da proslave pobedu. Međutim, ispostavilo se da su samo naštetili omiljenom klubu jer je sudija hteo da posao odradi pošteno do kraja, pa je utakmica posle 10-minutnog prekida nastavljena kada je policija navijače vratila na tribine. I samo 30 sekundi kasnije Ulises Davila je pogodio mrežu Las Palmasa za 1:1 i rezultat koji je Kordobu poslao u Primeru.

Naravno, navijači Las Palmasa su opet uleteli na teren, ali drugi put sa namerom da se obračunaju sa pristalicama protivničkog tima. Uzalud. Kordoba ide u elitu.