5
Subota 21.06.2014.
23:48 >> 10:22h

Odemvingi eliminisao Bosnu sa SP-a!

Reprezentacija Nigerije je golom Pitera Odemvingija savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 1:0 i na taj način došla na korak od plasmana u osminu finala. Bosna je ovim porazom izgubila sve šanse za plasman dalje i meč poslednjeg kola sa Iranom za njih će biti samo stvar prestiža.

Odemvingi postiže pogodak i gasi sve nade Bosancima

U utakmici u kojoj nije bilo previše prilika ključni momenti su se odigrali u prvom poluvremenu. Prvo je u 21. minutu Edin Džeko postigao pogodak koji je sudija neopravdano poništio zbog ofsajda a onda je u 29. minutu Odemvingi iskoristio sjajan prodor Emenikea i doveo Nigeriju u vođsvto. Od tog trenutka utakmica je dobila drugačiji tok.

Nigerija je prepustila Bosni posed lopte i postavila defanzivni blok igrajući presing s vremena na vreme. To kao da je paralisalo igru Bosne koja nije imala ideju kako da stvori priliku za gol. Misimović kao glavni kreator nije pokazao ništa. Sporo se kretao, nedovoljno precizno dodavao što je još više otežalo igru "zmajeva". Nešto aktivniji, bio je Pjanić ali i on je u završnim pasovim previše grešio pa je Džeko bio odsečen.

S druge strane, Nigerija je uglavnom pretila iz kontri preko Emenikea koji je pravio velike probleme odbrani Bosne i uspeo da sebi stvori nekoliko solidnih šansi.

Poslednje uzbuđenje na meču viđeno je u nadoknadi utakmice. Lopta je stigla do Džeka koji se sjajno zagradio i šutirao iz okreta ali je Enejama uz pomoć stative sprečio izjednačenje i ugasio poslednju nadu Bosni da može da se plasira u drugi krug.

Kraj: Nigerija je sačuvala prednost do kraja i došla na prag plasmana u osminu finala
90+3. minut. Velika prilika za Džeka ali stativa je sprečila izjednačenje
90+1. minut: Prilika za Džeka posle kornera ali Enejama hvata loptu na liniji
90.minut: Pokušaj Misimovića ali jako loš udarac. Sve manje nade za "zmajeve"
83. minut: Novi dobar udarc Nigerije sa distance. Šutirao je Emenike i lopta je otišla za malo pored gola
81. minut: Sjajan udarac Ozuenjija sa distance ali odlično brani Begović
77. minut: Pokušaj Pjanića iskosa sa leve strane ali ponovo je siguran enejama
75. minut: Prilika za Ibiševića posle kornera ali šutira glavom preko gola
71. minut: Pokušaj Džeka glavom ali brani Enejama
66. minut: Priliku je propustio Emenike. Ponovo brani Begović. Ušao je Ameobi umesto Muse
64. minut: Poslednja izmena za BiH. Sušić je ušao umesto Medunjanina
61. minut: Sjajna prilika za Emenikea ali brani Begović
58. minut: Odmah i druga izmena Sušića. Umesto Lulića na terenu je Salihović
56. minut: Dobar napad Nigerije ali je sebičan bio Onazi i na kraju ništa od svega. U Bosni prva izmena Ibišević je zamenio Hajrovića
53. minut: Prilika za Bosnu ali je Mujdća nakon sjajnog dodavanja Pjanića previše oklevao sa pasom i propala je šansa
49. minut: Bosna napada ali ne uspeva da stvori priliku za gol
46. minut: Nastavljen je susret
Poluvreme: Nigerija je sačuvala prednost i Bosni ostaje još 45 minuta da se spasi eliminacije
45. minut: Prilika za Bosnu nakon odličnog prodora Pjanića ali Džeko iz dobre pozicije šutira preko gola
37. minut: Nezgodan udarac Muse i uz dosta problema Begović brani
33. minut: Solidna prilika za Bosnu ali je Džeko samo okrznuo loptu

29. minut: GOOOL!

Odemvingi je doveo Nigeriju u prednost. Emenike je probio po desnoj strani i čini se uz prekršaj nad jednim igračem Bosne asistirao saigraču za vođstvo

26. minut: Kontra Nigerija ali loš udarac Onazija
24. minut: Nova prilika za Bosnu preko Džeka ali ponovo brani Enejama
23. minut: Bosna napada. Dobar udarac Hajrovića ali je Enejama siguran
21. minut: Džeko postiže gol koji je neopravdano poništen zbog ofsajda
19. minut: Prvi ozbiljniji pokušaj Bosne ali Misimović slabo šutira
14. minut: Ponovo Onazi sa velike udaljenosti ali Begović brani uz manje probleme
11. minut: Onazi dobro šutira sa oko 20 metara ali za malo pored stative
7. minut: Dobar pokušaj Nigerije iz slobodnog udarca ali za malo pored gola
4. minut: Nigerija je iyvela prvi korner ali posle šuta sa distance nije bilo opasnosti po gol Begovića
1. minut: Počeo je susret

Sastavi:

Nigerija: Enejama, Ambrouz, Jobo, Ošaniva, Omeruo, Onazi, Mikel, Musa, Odevingi, Babatunde, Emenike

BiH: Begović, Mujdža, Šunjić, Spahić, Medunjanin, Pjanić, Bešić, Hajrović, Misimović, Lulić, Džeko