0
Četvrtak 19.06.2014.
17:39 >> 19:59h

Kolumbijci srušili "slonove"

Kolumbijci su veoma blizu osmine finala. U prvom susretu drugog kola C grupe, Kolumbija je pobedila Obalu Slonovače 2:1 i tako zadržala stopostotni učinak u dosadašnjem toku šampionata.

Vazdušni duel Karlosa Sančeza (Kolumbija) i Jaje Turea (Obala Slonovače)

U odličnom drugom poluvremenu, prštalo je na sve strane. Činilo se da će Kolumbijci da osvoje lake bodove kada su Rodrigez i Kintero doveli južnoameričku selekciju u vođstvo 2:0. Neizvesnost je uneo Žervinjo, koji je u 73. minutu pravim slalom prevario odbranu i golmana Kolumbije Ospinu.

Napadali su "slonovi" u finišu, ali ni ulazak Didijea Drogbe nije uspeo da donese makar bod izabranicima Sabrija Lamušija. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Soloman Kalu.

90+4. minut - Kraj utakmice - Pobeda Kolumbije 2:1.
90+2. minut - Drogba pokušava, ali samo do golmana Ospine.
89. minut - Kintero sa pola terena pokušava da da gol, ali je Bari bio oprezan.
88. minut - Slobodan udarac za Obalu Slonovače. Brani se grčevito Kolumbija.
84. minut - Šansa za Kalua, ali je bio neprecizan.
77. minut - Žuti karton za Jaju Turea.
75. minut - Rasplamsala se utakmica. Šanse na obe strane.
73. minut - GOOOL - Solo prodor Žervinja za 2:1. Nada za "slonove".
70. minut - GOOOL - Kintero 2:0 za Kolumbiju. Sjajna kontra. Rezervista je izašao sam pred golmana "slonova" i rutinski ubacio loptu u mrežu. Kolumbijci blizu druge pobede na SP.
69. minut - Novi korner za "slonove". Pritisak afričke selekcije.
68. minut - Jaja Ture ponovo slabo šutira. Korner za "slonove".
67. minut - Pritisak Obale Slonovače posle primljenog gola. Slobodan udarac za "slonove" posle faula nad Drogbom.
64. minut - GOOOL - Džejms Rodrigez posle centaršuta Kuadrada postiže pogodak. Sjajan skok pored Drogbe.
60. minut - Na terenu je Didije Drogba, zamenio je neprimetnog Bonija.
59. minut - Kuadrado je pogodio stativu za Kolumbiju. Golman Bari je odbranio.
58. minut - Gradel se našao u šansi, posle greške Kolumbijaca, ali se spetljao vezista "slonova".
56. minut - Šansa za Bonija, pokušao je makazicama, ali nije uspeo da zhvati loptu.
55. minut - Žuti karton za Didijea Zokoru zbog faula nad Guadradom.
52. minut - Sloboda udarac za Obalu Slonovače sa 25 metara. Neprecizan je bio Jaja Ture.
51. minut - Gužva u šesnaestercu Obale Slonovače, ali nije bilo nikog da ugura loptu u mrežu. Ostaje bez golova.
50. minut - Pada Žervinjo u šesnaestercu Kolumbije, ali nema penala. Pokušao je da iscenira faul napadač "slonova".
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme. Bez golova u Braziliji.
44. minut - Dobar pokušaj Žervinja, ali nije bio opasnosti po gol Ospine.
38. minut - Kontra za Kolumbiju, ali je opet Zokora odlično intervenisao.
31. minut - Dobar pokušaj Orijera, ali je odličan bio golman Kolumbije Espina.
28. minut - Najveću šansu na utakmici propustio je Gutijerez, koji je sa nekoliko metara promašio loptu.
25. minut - Vezista Obale Slonovače Tiote šutira sa 25 metara, ali daleko iznad gola.
20. minut - Bez većih prilika u prvih 20 minuta.
17. minut - Guadrado centrira, a Zokora spasava gol Obale Slonovače. Sančez šutira iz daljine, ali slabo je to za Barija.
12. minut - Obala Slonovače sve opasnija. Nekoliko dobrih prodora Žervinja.
9. minut - Guadrado je imao šansu za Kolumbiju, ali nema opasnosti. Prvi korner za Obalu Slonovače.
6. minut - Prva prilika za Kolumbiju. Gutijerez šutira sa 17-18 metara, ali slabo, pa je lopta otišla pored gola.
5. minut - Početno ispitivanje snaga.

SASTAVI

KOLUMBIJA: Ospina, Zuniga, Zapata, Jepes, Armero (od 73. Arias), Sančez, Agilar (od 78. Mehija), Rodrigez, Ibarbo (od 53 Kintero), Guadrao, Gutijerez.

OBALA SLONOVAČE: Bari, Orijer, Zokora, Bamba, Boka, Tiote, Die, Ture, Gradel (od 67. Kalu), Žervinjo, Boni (od 61. Drogba).