2
Utorak 17.06.2014.
23:44

Rusiji samo bod protiv Južne Koreje

Rusija i Južna Koreja podelile su bodove rezultatom 1:1 u poslednjem meču prvog kola na šampionatu. Koreja je povela golom Li Kjon Hoa u 68. minutu kada je nakon njegovog šuta katastrofalno reagova golman Rusije Akinfejev. Konačan rezultat postavio je Keržakov golom nakon odbitka u 74. minutu.

Žestoki dueli svuda na terenu

Meč u Kujabi koji je igran po veoma lošem terenu i teškim vremenskim uslovima nije ponudio preterano kvalitetan fudbal. Rusija ni u jednom trenutku nije opravdala ulogu favorita tokom utakmice i Južna Koreja je hrabrom i disciplinovanom igrom potpuno zasluženo osvojila bod.

U igri Rusije se osetio izostanak najboljeg igrača i glavnog kreatora Širokova jer je igra Rusije u napadu delovala potpuno bezidejno i sporo. Imali su Rusi problem da povežu nekoliko dodavanja pa se Koreja  vrlo uspešno branila u tim situacijama. S druge strane pokušavala je brzom tranzicijom iz ofbrane u napad da naudi Akinfejevu ali su se ti pokušaji završavali tek solidnim udarcima sa distance bez veće opasnosti po gol Rusije.

Jedan od retkih atraktivnih pokušaja na utakmici

Drugo poluvreme donelo je nešto konkretniji fudbal na obe strane ali velikih šansi nije bilo .Rusija je pokušala da kroz posed dođe do prilike za gol dok je Koreja nastavila da preti iz tranzicije. Iz jedne takve situacije pao je i pogodak. Li Kjun Ho je povukao kontranapad i sa oko dvadeset metara šutirao ka golu a katastrofalno je odreagovao Akinfejev kome je lopta proklizala kroz ruke i završila u mreži.

Žestoka bitka u vazduhu

Ovakav razvoj situacije naterao je Kapela da zaigra ofanzivnije pa su na teren ušli Džagoev i Keržakov i to se veoma brzo isplatilo. Posle napada sa desne strane usledila je gužva. Prvo je probao Džagoev a onda na odbitak naleteo Keržakov i Rusija je izjednačila.

Jedan od brojnih "sprinterskih" obračuna

Ipak, do kraja utakmice, Rusija uprkos napadima sve do nadoknade nije imala priliku kada je pokušao Kokorin ali vrlo neprecizno i Koreja je zasluženo došla  do boda na startu takmičenja.

KRAJ: Koreja sačuval bod na kraju
90+4. minut: Sjajna prilka za Kokorina ali je iskosa sa leve  strane bio neprecizan
90+2: minut: Pritisak Rusije ali bez opasnosti po gol Koreje
90. minut: Igraće se 4 minuta nadoknade
88. minut: Pokušaj Kokorina glavom nakon centaršuta Kombarova
84. minut: Poslednja izmena u Koreji. Umesto Hon Min Sona na terenu je Kim
82. minut: Dobar udarac Džagoeva sa distance ali zamalo pored gola
78. minut: Prilika za Rusiju ali se spetljao Džagoev
74. minut: GOOOL! Nakon karambola i udarca Džagoeva na odbitak je naleteo Keržakov i Rusija se vraća u igru
72. minut: odmah i treća izmena u Rusiji. Denisov je zamenio Glušakova za još ofantivniju postavku. Seol Ho ulazi u Koreji umesto Honga
70. minut: Drugu izmenu pravi Kapelo. Keržakov menja Žirkova. Na sve ili ništa kreću Rusi
68. minut: GOOOOL! Li Kjon Ho je povukao kontranapad i onda sa 20 metara šutirao a Akinfejev katastrofalno reagovao i ispustio loptu. Velika radost za Koreju
66. minut: Dobar napad Rusije sa leve strane nakon čega je usledio nezgodan centaršut ali je golman Koreje u poslednjem trenutku sa glave skinuo loptu Kokorinu
62. minut: Nezgodan udarac Kombarova sa distance ali golman Koreje nekako izbacuje u korner
61. minut: Solidan pokušaj glavom Hong Jon Hoa ali nema velike opasnoszi za Ruse
60. minut: Prva izmena u Rusiji. Alan Džagoev menja neprimetnog Šatova
58. minut: Odličan pokušaj Ki Sun Jonga iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti i puno problea za Akinfejeva
56. minut: Prva izmena na meču. Park Ču Jong izlazi a menja ga Ki Sun Jon
51. minut: Opet na mukama Akinfejev nakon još jednog šuta sa distance. Oprobao se Ki Sun Jon
50. minut: Ponovo opasan udarac Ko Je Čeola sa velike udaljenosti ali siguran je Akinfejev
49. minut: Prvi žuti karton i za Rusiju. Upisan je Šatov.
47. minut: Prva prilika za Rusiju. Posle kornera sjajan u skoku je bio Berezutski ali za malo pored gola
46. minut: Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Bez uzbuđenja i prilika na obe strane
45. minut: Igraće se 1 minut nadoknade
42. minut: Dobar napad Koreje preko Sona ali je Berezutski u poslednjem trenutku zatvorio i sprečio šansu za Koreju
39. minut: Najbolja prilika za Koreju. Nakon što je Park dobio vazdušni duel do lopte je došao Son i iz dobre pozicije sa oko 17 metara šutirao preko gola
35. minut: Preti i Koreja. Dobar šut Ko je Čea sa oko 20 metara ali blokira Ignaševič
33. minut: Odlična kontra Rusije koju je vukao Kokorin i sjajno uposlio Žirkova a ovaj iskosa sa leve strane zanmalo pored gola
31. minut: Sjajan šut Iganševiča sa preko 30 metara iz slobodnog udarca i velike probeleme je imao golman Koreja da ga zaustavi
30. minut: Neoprezan start Ki Sun Jonga nad Samedovim zbog kojeg je zaradio žuti karton. Ukazuje se pomoć Samedovu
27. minut: Uzbuđenje pred golom Koreje. Nakon kornera koji je izveo Kombarov na loptu koju je golman Koreje izboksovao van šesnaesterca je naleteo Berezutski i snažno šutirao ali je bio izblokiran šut na petercu.
24. minut: I dalje nema prilika na utakmici. Rusija ima inicijativu ali zbog nepreciznih dodavanja ne dolaze u priliku za gol.
19. minut: Solidan napad Rusije ali je nakon centaršuta sa desne strane Kokorin faulirao štopera Koreje
17. minut: Posle jednog napada koji je dugo trajao, pokušao je Kokorin po desnoj strani u kaznenom prostoru ali mu je pobegla lopta
13 minut: Prvi žuti karton na utakmici za Hon Min Sona nakon starta nad Samedovim koji je povukao kontranapad Rusije
11. minut: Sjajna kontra Koreje nakon koje je sa oko 18 metara šutirao Hon ali za malo preko gola
10. minut: Prvi ozbiljan napad Koreje ali Hon za malo nije stigao do lopte i ništa od šnse
8. minut: Prva opasnost po gol Koreje. Korner je izveo Kombarov a za malo kratak u skoku bio Kokorin
4. minut: Traje početno ispitivanje snaga. Nepovezana igra oba tima
1. minut: Počeo je susret. Rusija u crvenim a Koreja u belim dresovima

Sastavi:

Rusija: Akinfejev, Ješčenko, Ignaševič, Berezutski, Kombarov, Glušakov, Samedov, Fajzulin, Žirkov,Šatov, Kokorin

Južna Koreja: Jung, Li Jong, Kim, Hong, Jun, Ki, Li, Han, Ku, Park, Son