7
Subota 14.06.2014.
23:20 >> 02:48h

Italija slavila u spektaklu protiv Engleza!

U fantastičnom meču grupe D, reprezentacija Italije savladala je Englesku 2:1 (1:1) i tako pobedom započela učešće na Svestkom prvenstvu. Publika u Manausu imala je priliku da uživa u fantastičnoj utakmici u kojoj je Italija na kraju zasluženo slavila.

Žestoki dueli na svim delovima terena

Azure je u vođstvo doveo Markizio u 35. minutu posle spektakularnog udarca sa oko 20 metara po zemlji. Da vatromet bude potpun pobrinuli su se Englezi, koji su već u sledećem napadu posle maestralnog prodora i centaršuta Runija preko Staridža poravnavali rezultat.

Igralo se u žestokom ritmu na obe strane do kraja poluvremena, a posle kratkog zatišja početkom drugog, već u 50. minutu Italijani stižu do nove prednosti. Kandreva je maestralnim driblingom na desnoj strani izbacio svog čuvara a onda sjajnim centaršutem uposlio Balotelija, koji je glavom savladao Harta.

Bilo je puno uzbuđenja do kraja utakmice, a Pirlo je bio blizu da donese Italiji ubedljiviju pobedu u nadoknadi vremena, kada je posle sjajnog udarca pogodio prečku.

KRAJ: Pobeda Italijana u spektakularnom meču!
90+5. minut: Sjajna kontra Italijana, ali je Kejhil u poslednjem trenutku zaustavio Imobilea
90+3: Prečka! Maestralno je izveo slobodan udarac Pirlo ali je Engleska imala sreće
90+2. minut: Dobra kontra italijana ali je prekinuo Sterling i dobio zasluženi žuti karton
90. minut: Još 5 minuta nade za Engleze. Toliko je utakmicu produžio De Kajpers
89. minut: Englezi pokušavaju posle kornera ali bezuspešno
87. minut: Ponovo solidna šansa za Engleze. Nakon prodora Barklija šutirao je Runi preko gola
84. minut: Dobra prilika za Engleze iz slobonog udarca ali je Džerard šutirao previsoko
83.minut: Potpuno je opao tempo igre. nekoliko fudbalera Engleske ima problem sa grčevima.
79. minut: Ponovo oba seloktora menjau u isto vreme. Prandeli je zamenio sjajnog Kandrevu i uveo Parola iz Parme dok je Hodžson umesto Staridža uveo u igru Adama Lalanu
 77. minut: Sjajan udarac Bejnsa iz slobodnog udarca ali je Sirigu maestralno odbarnio
73. minut: Izmene na obe strane. Imobile je zamenio Balotelija a kod Engleza je Vilšir ušao umesto Hendersona
72. mimut: Pritisak Engleza. Nakon dva kornera dobar udarac uputio Džonson ali zamalo pored gola
68. minut: Ponovo je Kandreva nezaustavljiv po desnoj strani ali je ovog puta umesto lopte na peterac odlučio da šutira i nije bio precizan
66 minut: Opasan prodor Sterlinga zaustavljen u poslednjem trenutku. Nije bilo opasnosti nakon kornera koji je usledio
65. minut: Sve se rasplamsalo na oba kraja. Sjajna šansa za De Rosi pa odmah na drugom kraju opasan udarac rosa Barklija
64. minut: Sjajna prilika za Runija koji je bio neprecizan i rezultat ostaje nepromenjen
63. minut: Prva izmena na utakmici. Roj Hodžson iz igre izvodi Velbeka a na teren ulazi debitant Barkli
61. minut: Šansa za Italiju nakon centaršuta ali Hart kupi loptu ispred Balotelija
56. minut: Veliki nalet Engleza. Sjajnu akciju su odigrali Džerard i Staridž a kapiten Liverpula je nakon duplog pasa pao na ivici peterca nakon kontakta sa Paletom ali De Kajpers je samo odmahnuo rukom
53. minut: Dobra prilika za Runija koji je nakon prodora šutirao sa ivice šesnaesterca tik pored stative.6. minut
51. minut: Odmah je pokušao Staridž ali je njegov opasan prodor zaustavila odbrana Italijana

50. minut: GOOOOL! Baloteli! Sjajan centaršut Kandreve na peterac i Super Mariu je ostalo samo da se pokloni i smesti loptu u mrežu

49. minut: Staridž prvi ima priliku ali je Sirigu njegov nezgodan šut sa 20 metara skrenuo u korner
46. minut: Počelo drugo poluvreme
Poluvreme: De Kajpers je svirao kraj veoma uzbudljivog prvog poluvremena u kojem smo videli 2 sjajna gola i nekoliko odličnih prilika na obe strane
45+2. minut: Stativa za Italijane. Markizio je bio blizu da dovede Italiju ponovo u vođstvo
45+1. minut: Sjajna šansa sa Balotelija. Fantastičan lob je sa gol linije izbacio Kejhil
43. minut: Pokušaj Italijana po desnoj strani ali centaršut Kandreve je završio u rukama Harta
41. minut: Engleska posle gola ponovo preuzela inicijativu na terenu

37. minut: Goool! Staridž. Sjajno je Runi centrirao ka Staridžu nakon čega ovom nije bilo teško da savlada Sirigua. Sve kreće iz početka

36. minut: Gooool! Maestralan gol Markizija. Nakon što je Pirlo propustio loptu nakon kornera Markizio je sjajnim udarcem po zemlji sa oko 25 metara savladao Harta

34. minut: Odlična prilika za Italijane ali je Baloteli bio kratak za dlaku
31. minut: Pao je tempo utakmice. Posle nekoliko polušansi na obe strane sada se igra između 2 kaznena prostora.
28. minut: Dobar napad Italijana ali je Kandreva loše šutirao.
23. minut: Sjajan prodor Džonsona i umalo autogol Barzaljija. Dominacija Engleza u dosadašnjem toku utakmice.
22. minut: Novi opasan napad za Engleze ali nema gola.
18. minut: Engleska bolja do sada, 4 opasna udaraca ka golu Sirigua.
1. minut: Ekipe izašle na teren u Manausu. Utakmicu će suditi jedan od najboljih svetskih sudija De Kajpers sa pomoćnicima

Italija: Sirigu, Darmijan, Barzalji, Kijelini, Palete, De Rosi, Kandreva (Parolo), Verati (Mota), Pirlo, Markizio, Baloteli (Imobile).

Engleska: Hart, Džonson, Jagelka, Kejhil, Bejns, Džerard, Henderson (Vilšir), Velbek ( Barkli), Runi, Sterling, Staridž (Lalana).