0
Nedelja 28.03.2010.
19:49

Preokret Reala u madridskom derbiju

Fubaleri Reala iz Madrida savladali su na "Santjago Bernabeu" gradskog rivala Atletiko posle preokreta rezultatom 3:2 (0:1) u meču 29. kola španske Primere.

Gosti su poveli golom bivšeg člana Reala, Hozea Antonija Rejesa u 10. minutu, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Slavniji klub iz Madrida je u roku od samo šest minuta u nastavku, od 49. do 55. minuta stigao do preokreta golovima Ćabija Alonsa i Arbeloe.

Najbolji strelac Reala ove sezone Argentinac Gonzalo Iguain doveo je svoj tim u vođstvo od 3:1 u 62. minutu, a konačan rezultat postavio je Dijego Forlan šest minuta kasnije sa penala.

Real se ovom pobedom ponovo izjednačio sa Barsleonom na prvom mestu na tabeli sa 74 boda, tako da će dva slavna tima u narednih devet kola voditi "mrtvu trku" za šampionskom titulom.

Ekipa Viljareala ubedljivo je "El Madrigalu" savladala Sevilju sa 3:0.

Domaći su poveli već u petom minutu golom Đuzepea Rosija, da bi 13 minuta kasnije Ljorente povisio na 2:0. U sudijskoj nadoknadi vremena veteran Robert Pires postavio je konačnih 3:0.

"Žuta podmornica" je sa tri boda stigala do osme pozicije na tabeli, dok je Sevilja ostala na petom mestu i u velikoj krizi rezultata. Ovaj klub je sredinom nedelje promenio trenera (Alvarez umesto Himeneza), ali ni u šestom meču za redom nije uspeo da stigne do pobede.

Fudbaleri Hetafe savladali su Deportivo u Lakorunji rezultatom 3:1 (2:0) i tako ekipi sa "Rijazora" naneli treći vezani poraz u Primeri.

Hetafe je već posle prvog poluvremena imao tri boda u rukama golom Mikua i autogolom Ze Kastra. Miku je u nastavku još jednom pogodio mrežu gostiju, koji su do kraja preko Rikija uspeli samo da ublaže poraz - 3:1.

Poslednjeplasirani Kserez (22 boda) pobedio je Valjadolid (24 boda) sa 3:0 u derbiju začelja i tako sačuvao minimalne šanse da ostane u eliti i naredne sezone.

Osasuna je golom Valtera Pandijanija u prvom poluvremenu dobila Almeriju i tako zabeležila prvu pobedu posle sedam kola, dok su Espanjol i Sporting Hihon odigrali bez golova.

Barselona je u subotu golom Ibrahimovića pobedila Majorku na Balearima, a Valensija je doživela poraz na gostovanju Saragosi rezultatom 3:1. Meč je obeležio srpski reprezentativac Nikola Žigić koji je tokom prvog poluvremena zaradio dva žuta kartona i tako odmogao svojoj ekipi.